Agregat prądotwórczy 50kW – wszystko, co warto o nim wiedzieć
Mocne i duże agregaty mogą osiągać wartości rzędu kilkudziesięciu kilowatów. Dzięki temu są w stanie zagospodarować potrzeby na energię elektryczną dla ogromnych obiektów użyteczności publicznej, strategicznych punktów społecznych (takich jak np. kliniki czy szpitale) czy dużych budynków mieszkalnych. Z pewnością jednym z najmocniejszych generatorów prądu na rynku jest agregat prądotwórczy 50kW. Jak wykorzystać taką moc? Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego urządzenia?
Agregat prądotwórczy 50kW to zwykle stacjonarne urządzenie, które nadaje się do zasilania dużych obiektów. Przyjmując, że jedno mieszkanie wymaga dostarczenia prądu na poziomie 5kW na raz, to sprzęt tego typu może zasilić nawet 10 lokali użytkowych. To jednak nie wszystko.
Gdzie wykorzystamy agregat prądotwórczy 50kW?
Stacjonarny agregat prądotwórczy 50kW ma wszechstronne zastosowanie w przemyśle, produkcji czy podobnych sektorach gospodarki. Warto posiadać go prowadząc większe przedsiębiorstwo czy gospodarstwo rolne. Umożliwia zabezpieczenie się na wypadek przerw w dostawach prądu. Nadaje się do zastosowania w magazynach, halach produkcyjnych, przy przetwórstwie spożywczej i wielu innych sektorach działalności gospodarczej.
Poza tym urządzenie o takiej wielkości będzie też źródłem alternatywnego zasilania dla sklepów wielkopowierzchniowych (m.in. galerii handlowych), przychodni, szpitali i podobnych obiektów. Pamiętajmy, że można zastosować go również na prywatnej działce. Mogą wykorzystać go również wspólnoty mieszkaniowe czy spółdzielnie.
W jaki sposób wybrać wysokiej jakości agregat o bardzo dużej mocy?
Jeżeli interesuje nas urządzenie o dużej mocy jakim jest agregat prądotwórczy 50kW, należy wybrać odpowiedni produkt, aby odpowiadał on na nasze oczekiwania. Co przede wszystkim warto uwzględnić? Przede wszystkim system automatycznego przełączania pomiędzy generatorem, a zasilaniem (z możliwością bezobsługowego ładowania akumulatora w generatorze) w sieci oraz system kontroli napięcia.
Należy zwrócić uwagę też na wydajność prądnicy, wygłuszenie agregatu (to ważne szczególnie, jeżeli ma on stać w pobliżu miejsc zamieszkania), oraz jego odporność na warunki atmosferyczne (niektóre, wodoodporne sprzęty można stawiać na zewnątrz, bez dodatkowego zabezpieczenia). Sprawdźmy także dostęp do części zamiennych danego urządzenia oraz to czy ma ono gwarancję producenta. Sprzęt będzie pracował bowiem pod sporym obciążeniem i musi zawsze być gotowy do pracy.