Sprzęt budowlany. Jak sfinansować zakup?
Niewielka liczba profesjonalnych dekarzy to wyzwanie, z jakim przyszło się zmierzyć branży budowalnej w naszym kraju. Podobnie sytuacja panuje również w pozostałych krajach Starego Kontynentu. Powodem tego jest to, że mało osób chce się kształcić w tym kierunku. Jeśli jednak już ktoś się zdecyduje na taki krok, może mieć pewność, że będzie mu się to opłacało. Potencjalnych chętnych, szczególnie tych myślących o samozatrudnieniu może jednak zniechęcić fakt związany z koniecznością zakupu sprzętu dekarskiego. Tym bardziej, że koszty związane z tym związane mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Profesjonalne urządzenia, jak windy dekarskie czy platformy robocze, które stanowią nieocenioną pomocą w trakcie transportowania materiałów na dach – to spora, ale i niezbędna inwestycja. Dobrze jest więc wiedzieć w jaki sposób sfinansować taki zakup.
Kredyt
Co do tego, że odpowiednie narzędzia i sprzęt są kluczowe podczas codziennej pracy dekarza chyba nikt nie ma wątpliwości. Tym bardziej, że dzięki niemu wykonanie niektórych czynności bardzo często jest nie tylko sprawniejsze czy szybsze, ale przy okazji jeszcze bezpieczniejsze. Myśląc o prowadzeniu własnej dzielności należy wziąć to pod uwagę i zaopatrzyć się w taki sprzęt jak platformy robocze czy wciągarki budowlane Geda. Jeżeli jednak w danym momencie nie posiadamy wymaganej do zakupu kwoty, warto rozważyć wzięcie sprzętu na raty. W takiej sytuacji niemal od ręki zyskujemy zupełnie nową maszynę, gotowy do użytku.
Leasing
Brak gotówki na niezbędne inwestycje można zastąpi leasingiem. Tym bardziej, że dla firm jest to bardzo popularna firma finansowania zakupu droższych sprzętów, nie tylko w branży budowlanej. Niezaprzeczalną zaletą leasingu jest to, że comiesiesiecznie opłaty można odliczyć od koszyków prowadzenia działalności. Dodatkowo, niezaprzeczalnym atutem leasingu jest fakt, że nie powoduje on obniżenia zdolności kredytowej leasingobiorcy. Bez względu jednak na to warto mieć na uwadze fakt, że nawiązanie umowy leasingowej może wymagać od kupującego posiadania odpowiedniego wkładu własnego.
Zakup sprzętu używanego
Wybór sprzętu z drugiej ręki to jedna z podstawowych form oszczędności. Należy mieć jednak na uwadze to, aby transakcji dokonywać jedynie ze sprawdzonymi podmiotami. Tylko wtedy będziemy mogli mieć nowiem pewność, że to co ostatecznie trafi w nasze ręce będzie pracowało długie lata i bez zarzutu.
To fakt, że używany sprzęt będzie odpowiednio tańszy niż ten nowy. Niemniej jednak nie należy spodziewać się, że ktoś kto sprzedaje urządzenie w dobrym stanie odda je za bezcen. Należy mieć to na względzie i przygotować się na to, że i w tym wypadku zakup za gotówkę będzie wymagał pewnego konkretnego wkładu finansowego.