Gdzie najlepiej powiesić zegar w salonie?

Gdzie najlepiej powiesić zegar w salonie?

Zegar ścienny to niezwykle praktycznym, a zarazem designerski dodatek do pokoju dziennego. Aby pełnił swoją funkcję, powinien wisieć w odpowiednim miejscu. Gdzie najlepiej powiesić zegar w salonie?

Jak wybrać zegar do salonu?

Wydawać by się mogło, że zakup zegara to proste zadanie. Idziesz do sklepu, wybierasz zegar na ścianę do salonu, który Ci się podoba, kupujesz i już. Oczywiście mogłoby tak być, ale jeżeli ma on być dekoracją wnętrza, to powinien być odpowiednio dobrany. Przede wszystkim dopasuj go do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Do nowoczesnego salonu doskonale sprawdzą się minimalistyczne modele oraz geometryczne kształty w stonowanych barwach, takich jak biel, czerń, ewentualnie odcienie szarości i beże. Z kolei styl loftowy uwielbia połączenie drewna i metalu. Tego typu zegary fenomenalnie prezentują się na ścianie! W pokoju dziennym urządzonym w stylu glamour możesz nieco zaszaleć. Zainwestuj w model zdobiony cyrkoniami, który podkreśli luksusowy charakter pomieszczenia. Z kolei w stylu boho odnajdą się modele drewniane.

Gdzie powiesić zegar?

Aby zegar ścienny do salonu spełniał swoją funkcję, a jednocześnie ciekawie się prezentował, powinien być powieszony w odpowiednim miejscu. Kwestia ta wymaga indywidualnego podejścia. Nie bez znaczenia jest również wielkość oraz układ pokoju dziennego, usytuowanie mebli oraz obecność innych dodatków ściennych np. zdjęć, obrazów czy też luster.

Zanim zdecydujesz się na zakup zegara, wybierz potencjalne miejsce do jego zamontowania. Następnie usiądź w różnych miejscach sofy, przy stole itd. i upewnij się, że z każdej pozycji dobrze widzisz tarczę. Jeżeli coś Ci nie pasuje, to znajdź inny fragment ściany do wyeksponowania zegara,

Najczęściej zegar ścienny do salonu wiesza się nad strefą wypoczynkową, czyli nad kanapą, narożnikiem. Innym sposobem jest umiejscowienie go naprzeciwko sofy albo wejścia do salonu. Z kolei w mieszkaniach, gdzie jest połączenie salonu z kuchnią, zegar wiesza się nad stołem. Ostatecznie to od Ciebie zależy, w którym miejscu wyeksponujesz dekorację.

Ważna jest również wysokość. Zaleca się, aby zegar, podobnie jak obraz, wisiał na wysokości wzroku, tj. około 150-160 cm nad podłogą. Jeżeli na tej wysokości znajdują się meble, możesz powiesić go nieco wyżej, ale dalej od kanapy. W ten sposób unikniesz konieczności zadzierania głowy zbyt wysoko, gdy będziesz chciał sprawdzić godzinę.

Jakiej wielkości zegar ścienny do salonu?

Istotny jest wybór wielkości zegara, co ma wpływ na całą aranżację. W tym przypadku liczy się Twoje zdanie, potrzeby, ale nie bez znaczenia jest także wielkość salonu czy też dodatki, które już zostały wyeksponowane na ścianie. Duży zegar ścienny będzie odpowiedni do niewielkiego salonu, w którym ściany są puste. Spora dekoracja zapełni ścianę, ale nie stworzy przy tym efektu chaosu. Z kolei niewielkich rozmiarów zegar ścienny do salonu będzie odpowiedni, gdy masz na ścianie lub komodzie wiele dekoracji i chcesz uniknąć chaosu. Dobrze sprawdzą się modele o średnicy 30 i 40 cm.

łazienka Previous post <strong>Baterie łazienkowe – wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojej łazienki</strong>
Salon meblowy Next post Jak wybrać sofę, fotel i stół do salonu? Domokoncept – Salon meblowy w Szczecinie