lodówko-zamrażarka

Jak działa lodówko-zamrażarka z AI Energy Mode?

Lodówko-zamrażarka to jedno z chętniej wybieranych urządzeń, które uzupełnia wyposażenie naszej kuchni. Właściwe przechowywanie żywności jest szczególnie istotne, jeżeli chcemy zachować na dłużej jego świeżość. Czy jednak możliwe jest znalezienie takiego urządzenia, które będzie nie tylko pojemne i proste w obsłudze, ale również energooszczędne? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu lodówki!

Energooszczędna lodówko-zamrażarka, czyli idealny wybór do Twojej kuchni!

Dostępne dzisiaj lodówki to urządzenia, które wcale nie muszą zużywać dużo energii, aby oferować użytkownikowi szereg ciekawych funkcji oraz prawidłowe warunki do przechowywania żywności. Wiele zależy jednak od tego, czy podczas zakupu zwrócimy uwagę na wykorzystane technologie, które zapewniają mniejsze zużycie prądu. W tej kwestii ciekawą ofertę posiada marka Samsung. Nie bez powodu są to najczęściej kupowane lodówki*.

Energooszczędne urządzenie pozwala nie tylko zadbać o nasz domowy budżet i pozbyć się zbędnych wydatków. To również doskonały krok w stronę ekologii. 

Szeroka oferta lodówko-zamrażarek Samsung

Warto podkreślić, że energooszczędność może iść w parze ze znakomitym designem, czego ponownie przykładem jest marka Samsung! W ofercie dostępne są między innymi kolorowe lodówki, które spełniają wymagania nawet tych szczególnie wymagających użytkowników. Równie dobrze może to być klasyczna lodówka – srebrna, czarna bądź biała. 

Jednak to nie wszystko. Każdy model to nieco inne funkcje, które dla wielu z nas są szczególnie ważne – na przykład możliwość sterowania urządzeniem z poziomu telefonu. Energooszczędność jest więc tylko jedną z wielu zalet, jakich możemy się spodziewać.

Lodówko-zamrażarka z AI Energy Mode – co warto o niej wiedzieć?

Marka Samsung od lat stawia na rozwiązania, które pomagają zmniejszyć zużycie prądu, a jednocześnie zwiększyć wydajność urządzeń. Jak wygląda to w przypadku lodówek? Doskonałym przykładem jest AI Energy Mode**. Mamy do dyspozycji urządzenie, które uczy się wzorców użytkowania i na tej podstawie tworzy algorytm AI. Lodówka nie tylko optymalizuje prędkość kompresora, ale nawet cykl rozmrażania. Jej praca ma na celu oszczędzanie energii elektrycznej. 

Co jeszcze zyskamy, gdy włączymy AI Energy Mode? Możemy monitorować miesięczne, tygodniowe, dzienne oraz godzinowe zużycie energii z pomocą aplikacji SmartThings***. Warto sprawdzić m.in. przewidywane opłaty, które widoczne będą w aplikacji. 

Kolejnym ułatwieniem ze strony marki Samsung jest wprowadzenie powiadomienia o otwartych drzwiach. Każdemu zdarzyło się przynajmniej raz ich nie domknąć , a to prowadzi do znacznej utraty energii. Korzystając z aplikacji SmartThings i posiadając kompatybilną z nią lodówkę, otrzymamy powiadomienie, które wyświetli się na naszym smartfonie, smartwatchu lub telewizorze.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung

** Moduł AI Energy dotyczy wybranych urządzeń.

*** Aby skorzystać z aplikacji SmartThings, pobierz ją z Galaxy Store, Play Store lub App Store. Aplikacja do działania wymaga systemu Android OS 9↑ i co najmniej 3 GB RAM lub iOS 14↑. Pełna lista kompatybilnych urządzeń dostępna na stronie: https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jakie-urzadzenia-sa-kompatybilne-ze-smartthings/. Wszystkie urządzenia muszą być połączone z siecią Wi-Fi lub inną bezprzewodową i zarejestrowane w jednym koncie Samsung Account.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Previous post Żeliwne Grzejniki: Klasyka i Efektywność w Jednym
Next post Prześcieradło 90×180 dla dzieci – Komfort i Bezpieczeństwo w Jednym