wazon

Jak stworzyć niebanalną dekorację z wysokiego wazonu?

Już od kilku sezonów w modzie pozostaje minimalizm, który dotyczy również wystroju wnętrz zarówno w domu, jak i w restauracjach. Sztuką jest więc tak ozdobić pomieszczenie, aby nie było one przepełnione zbędnymi przedmiotami. Ci, którzy chcieliby postawić na eleganckie elementy dekoracyjne, powinni wybrać wysokie wazony. W jaki sposób stworzyć ciekawą ozdobę z wysokiego wazonu?

Wazon na kwiaty

W tradycyjnym ujęciu wazon służy do trzymania w nim kwiatów i w taką rolę mogą również wejść wysokie wazony. Warto mieć na uwadze, że ze względu na swoje rozmiary (niektóre wazony osiągają nawet 140 cm) będą one w stanie pomieścić naprawdę duże, rozłożyste kompozycje. Wysokie wazony doskonale sprawdzają się w przypadku kwiatów zarówno żywych, jak i sztucznych, które w ostatnim czasie zyskały dużą popularność. Wysoki wazon może również stanowić osłonkę dla storczyka. Naczynie z kwiatami można postawić na przykład w salonie, w restauracji, domu weselnym czy też w biurze. Nie tylko pięknie ozdobi ono wnętrze, ale również doda mu klasy i elegancji.

Ozdoby sezonowe

Już jakiś czas temu osoby, które zawodowo zajmują się stylizowaniem wnętrz, zauważyły, że wazon wysoki może służyć nie tylko jako naczynie na kwiaty. Wręcz przeciwnie – z ich pomocą można wykonać piękne, niebanalne ozdoby, na przykład sezonowe. Wiosną i latem do wazonu wysokiego można włożyć kamyczki bądź wsypać trochę piasku. Pięknie wyglądają również duże źdźbła trawy oraz zboża. W okresie wielkanocnym można umieścić w nim kolorowe pisanki. Jesienią do wysokich wazonów najchętniej wkładamy kasztany, zimą zaś szyszki. W okresie bożonarodzeniowym wazon mogą wypełnić małe drzewka choinkowe, oczywiście odpowiednio udekorowane. Niektórzy wkładają do nich kule LED bądź po prostu lampki świąteczne. Wazon może jednak pełnić rolę minimalistycznej ozdoby – wystarczy włożyć do niego podgrzewacz, a dekoracja stworzy we wnętrzach ciepłą, domową atmosferę.

Wazon do każdego wnętrza

Wysokie wazony doskonale sprawdzą się zarówno w większych, jak i w mniejszych mieszkaniach. W tych drugich mogą one stanowić jedyną, pełnowartościową ozdobę salonu. Wystarczy tylko włożyć do nich kwiaty bądź innego rodzaju ozdoby. Wazony pięknie wyglądają również w restauracjach czy w domach weselnych. Co więcej, wiele par młodych decyduje się umieścić je w kościele, podczas uroczystości zaślubin. Doskonale sprawdzą się one również w pomieszczeniach biurowych oraz w lokalach usługowych. Dobrym pomysłem jest zakup kilku wazonów o różnej wysokości, aby móc stworzyć nieco większą, lecz bardzo spójną dekorację. 

krzesła Previous post Krzesła tapicerowane z podłokietnikami modnym dodatkiem do salonu i sypialni
płaskownik Next post Płaskowniki nierdzewne – postaw na sprawdzoną jakość