materac

Nie lekceważ materaca, czyli dlaczego dobry sen jest tak ważny?

Wybór odpowiedniego materaca nie zawsze jest prosty. Pod uwagę należy wziąć nie tylko wymiary łóżka czy rodzaj stelaża, ale przede wszystkim stan naszego zdrowia i przyzwyczajenia. Wielu Polaków przyznaje, że znacznie łatwiej jest zakupić nową komodę i nocną szafkę do sypialni, niż właściwy materac. Stąd też często dokonują zakupu nieświadomie i przypadkowo, bez przygotowania. To duży błąd, ponieważ konsekwencje źle dobranego materaca mają wpływ na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie.

Lekceważony materac, czyli jak sypiają Polacy?

Według badań co czwarty Polak posiada sypialnię z tradycyjnym łóżkiem z materacem. Reszta sypia w pomieszczeniach pełniących także inne funkcje. Ponad połowa z nas nie dba o zdrowy i dostatecznie długi sen. Nie przywiązujemy także uwagi do tego na czym śpimy. Tylko 5 % Polaków w ciągu ostatnich 2 lat wymieniło swój stary materac na nowy. Choć coraz więcej z nas zdaje sobie sprawę, że zła jakość snu ma wpływ na zdrowie, to wymianę starego i niewygodnego materaca odkładamy na później. Na problemy z bezsennością skarży się coraz więcej Polaków, zdecydowana większość to kobiety. Za głównego winowajcę uważa się stres i nadmiar obowiązków. Źle dobrany, stary i niewygodny materac, rzadko łączymy z przyczyną bezsenności. 

Dlaczego materac jest tak ważny?

Sen jest niezbędny do życia. Ma wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a więc funkcjonowanie całego organizmu. W ciągu całego życia, człowiek potrafi przesypać nawet 20 lat. Kiedy dobrze się wysypiamy jesteśmy pełni energii, mamy dobry humor i zapał do pracy. Niewyspani, czujemy się źle, brak nam chęci do działania, mamy trudności z koncentracją. Źle dobrany materac może powodować szereg problemów. Nie tylko zakłócać zdrowy i komfortowy sen, ale także wywoływać wiele dolegliwości bólowych. Są to najczęściej skurcze i drętwienie kończyn, bóle kręgosłupa, głowy, barków czy bioder. Problem źle dostosowanego materaca dotyczyć może także najmłodszych. Urządzając pokój dziecka, rodzice często zapominają, jak ważny jest komfortowy i zdrowy sen malucha. 

Nie taki diabeł straszny, czyli jak dobrać właściwy materac?

Materac nie powinien być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Warto wziąć pod uwagę swój wzrost, wagę ciała i upodobania. Oferta materacy jest bardzo duża. Znajdziemy modele różniące się konstrukcją, twardością, przeznaczeniem oraz ceną. Warto zastanowić się jaki materac będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Pod uwagę należy wziąć kilka aspektów, jak problemy zdrowotne (choroby alergiczne, problemy z kręgosłupem), ergonomię, typ stelaża, rodzaj pokrowca czy gwarancję producenta. Na podstawie zebranych informacji będzie można dobrać najbardziej odpowiedni materac. Profesjonalne sklepy oferują nie tylko duży wybór materacy, ale przede wszystkim udzielają fachowej porady w zakresie ich właściwego doboru. Taką pomoc ekspertów oferuje Fabryka Dobrych Materacy. Warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy nie tylko odpowiedzą na nasze pytania, ale przede wszystkim pomogą dokonać słusznego zakupu.

Rodzicu, pamiętaj o materacu swojego dziecka! 

Odpowiedni materac w sypialni malucha, jest równie ważny jak nowe meble czy zabawki. W pierwszych dniach po urodzeniu noworodek przesypia nawet 20 godzin dziennie. W wieku 2 lat maluch potrafi przespać 14 godzin w ciągu dnia. Dobry materac zapewnia nie tylko komfortowy sen, ułatwia zasypianie i regenerację organizmu, ale także wpływa na rozwój kręgosłupa. Pod uwagę, zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, należy wziąć także dobrej jakości, nieprzemakalny pokrowiec. Dobre materace dla dzieci do spania powinny umożliwiać właściwą wentylację, być wykonane z przyjaznych i bezpiecznych tworzyw, oraz zapewniać stosowne oparcie dla kręgosłupa. Doskonały wybór materacy dedykowanych dzieciom, dostępny jest w ofercie m.in. Fabryki Dobrych Materacy

Rynek materacy oferuje nam wiele modeli, często w bardzo atrakcyjnych cenach. Przy wyborze dobrej jakości materaca nie warto kierować się natomiast jedynie kryterium ceny. Pamiętajmy, że dobry sen wpływa na wszystko, warunkuje dobre samopoczucie, humor, koncentrację i chęć do pracy. Często wymiana starego materaca na nowy potrafi odmienić całe życie –  usunąć lub zredukować problemy z kręgosłupem, bólem głowy, drętwieniem kończyn i porannym zmęczeniem.  Prawidłowy i komfortowy sen to gwarancja dobrego zdrowia i jeszcze lepszego samopoczucia. Warto o tym pamiętać. 

meble do łazienki Previous post Jakie meble do łazienki wybrać?
biuro Next post Kuretake Zig – szeroka oferta