mieszkanie

9 sposobów na ogrzanie mieszkania

Kiedy temperatura spada, lodowate mieszkanie bez termostatu w zasięgu wzroku może naprawdę zepsuć nastrój. Na szczęście masz jednak opcje (inne niż układanie warstw i owijanie się w każdy posiadany koc). 

Najpierw zadzwoń do wynajmującego. Często istnieją przepisy dotyczące rodzaju ciepła, które mają one zapewniać. Na przykład w Nowym Jorku właściciele budynków muszą zapewnić najemcom co najmniej 68 stopni ciepła w godzinach od 6:00 do 22:00, jeśli temperatura na zewnątrz osiąga 55 stopni lub mniej; między 22:00 a 6:00 temperatura wewnętrzna musi wynosić co najmniej 62 stopnie. 

Jeśli właściciel nie reaguje lub po prostu podoba Ci się, że Twój lokal jest nieco cieplejszy niż wymagana temperatura w Twojej okolicy, oto, jak możesz pomóc w utrzymaniu jak najbardziej ciepłej przestrzeni.

Zmień aranżację mebli.

Grzejnik zasłonięty meblami nie nagrzeje zbyt wiele zimnego pomieszczenia. Przenieś meble, aby grzejnik nie był zasłonięty; jeśli nie jest to możliwe, upewnij się, że między grzejnikiem a meblami jest co najmniej 15 cm, aby zapewnić przepływ powietrza.

Pokryj gołe podłogi.

Według Rise brak izolacji między piętrami odpowiada za około 15 procent strat ciepła . Aby pomóc utrzymać ciepłe powietrze tam, gdzie chcesz (w swojej jednostce!), Oto szybki skrót: dodaj dywaniki. Przykryj podłogi z prętów dywanikiem obszarowym lub dywanami warstwowymi, aby uzyskać jeszcze większe pokrycie. Dodatkowo mała poduszka pod stopą sprawi, że Twoje palce będą cieplejsze podczas chodzenia.

Prawdopodobnie masz dywaniki w swojej przestrzeni życiowej i sypialni, ale nie zapomnij też o kuchni i łazience. Uchwyty do dywanów mogą pomóc utrzymać je na miejscu na śliskich powierzchniach, takich jak drewno i płytki.

Włącz wentylator na biegu wstecznym.

Włączanie górnego wentylatora może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale przestawienie przełącznika na silniku i uruchomienie go na odwrót może w rzeczywistości pomóc w utrzymaniu ciepła w pomieszczeniu na dłużej. Jak to dokładnie działa? Ponieważ ciepłe powietrze unosi się, po ustawieniu zgodnie z ruchem wskazówek zegara wirujące łopatki wypychają gorące powietrze do chłodniejszego powietrza poniżej.

Zainstaluj zamiatanie drzwi.

Jeśli drzwi zewnętrzne mają niewielką szczelinę, istnieje prawdopodobieństwo, że w ten sposób z urządzenia ucieka nadmiar ciepła. Najlepsza poprawka? Wymiata drzwi. Te łatwe do zainstalowania bariery kosztują mniej niż 10 USD i nie tylko pomagają uszczelnić każde ciepło (i zimne powietrze), ale także mogą pomóc chronić przestrzeń przed kurzem, owadami, gryzoniami, a nawet wilgocią.

Jeśli obawiasz się dziurkowania drzwi w celu zainstalowania trwałego zamiatacza, istnieje prosta i niedroga alternatywa: korki przeciwwiatrowe . W przeciwieństwie do zamiatania drzwi, nie są one trwałe; są to w zasadzie długie, ciężkie poduszki, które blokują ucieczkę ciepłego powietrza (lub przedostawanie się zimnego powietrza). Chociaż można go kupić za około 60 PLN, możesz również wykonać wersję DIY, zwijając ręczniki i umieszczając je na dole drzwi.

Dodaj uszczelnienie.

Uszczelnienie pomaga usunąć wycieki powietrza wokół ram drzwi i okien. Pamiętaj, że musisz otworzyć okno lub drzwi, aby zastosować uszczelkę wokół krawędzi ramy, więc najlepiej nie zapisywać tego projektu na najzimniejszą noc w roku.

Różne materiały i grubości mogą pomóc w dostosowaniu się do rodzaju okna i szczeliny, którą próbujesz wypełnić; Przed zakupem zmierz szerokość ramy drzwi lub okna oraz wielkość szczeliny. Wytrzyj powierzchnie do czysta przed nałożeniem uszczelki, aby pomóc jej jak najmocniej przylegać.

Zaizoluj swoje okna.

Okna wielu starszych budynków po prostu nie są tak energooszczędne (czytaj: izolowane) jak nowsze. Możesz pomóc nadrobić różnicę, izolując okna zdejmowaną folią, która pomaga blokować przepływ powietrza, aby utrzymać ciepłe powietrze na zewnątrz, a zimne na zewnątrz.

Zainwestuj w kurtyny termiczne.

Jeśli masz cienkie lub zwykłe okna, zamień je na coś cięższego. Poszukaj izolowanych lub termicznych zasłon , które nie tylko zatrzymują światło, ale także pomagają zaizolować pomieszczenie.

Nie musisz też ograniczać zasłon tylko do okien. Spróbuj zamontować je w otwartych drzwiach prowadzących do pomieszczeń mieszkalnych, aby zapobiec ucieczce ciepłego powietrza.

Adresowanie przeciągających się gniazdek elektrycznych.

Wszędzie tam, gdzie występują szczeliny w ścianie, może wydostawać się ciepłe powietrze, a zimne powietrze może przedostawać się do środka – dotyczy to również obszarów wokół gniazdek elektrycznych. Izolacja wylotu to łatwa i tania naprawa. Wszystko, co musisz zrobić, to zdjąć pokrywę wylotu, umieścić piankę wokół wylotów i ponownie przykręcić ją.

Uruchom grzejnik.

Oczywiście zawsze można włączyć samodzielne źródło ciepła, takie jak grzejnik. Po prostu pamiętaj o przestrzeganiu dwóch ważnych zasad: zawsze umieszczaj grzejnik w odległości co najmniej trzech stóp od czegokolwiek potencjalnie łatwopalnego i zawsze włączaj go tylko wtedy, gdy jesteś w domu i nie śpisz. Jako dodatkowy środek ostrożności, szukaj modeli z funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak automatyczne wyłączniki, konstrukcje zapobiegające przewróceniu, chronione cewki i zegary. 

domowy ogród Previous post Rzeczy, w które domowi ogrodnicy zawsze zaopatrują się zimą
dekorowanie Next post Dlaczego lubię dekorować metodą SLOW