domowy ogród

Rzeczy, w które domowi ogrodnicy zawsze zaopatrują się zimą

Dla ludzi mieszkających w północnych rejonach Stanów Zjednoczonych jest to ostra zima. Powietrze jest suche i zimne i najprawdopodobniej można złapać miłośników roślin marzących o cieplejszej pogodzie. Wiem, że znajdziesz mnie zwiniętego w wygodnym krześle, uzbrojonego w Sharpie, zaznaczającego katalog roślin lub szkicującego nową aranżację moich roślin doniczkowych. Będzie się to działo, dopóki ziemia za odwilżą i gałązki zieleni nie wyrośnie z zimnej gleby. 

Nie znaczy to, że zarówno miłośnicy roślin, jak i profesjonaliści nie poświęcają tych wolnych miesięcy na pielęgnację i konserwację roślin. Tutaj zawsze kupują trzy rzeczy – a jedną pomijają do wiosny.

Rosną światła i nawilżacze 

Lindsey Swett, właścicielka Boston’s Niche – sklepu z roślinami w dzielnicy South End, a teraz z siedzibą w Somerville – ma kilka bardzo konkretnych wskazówek dotyczących zimowej pielęgnacji roślin doniczkowych.

„Generalnie miesiące zimowe to dobry czas na pozostawienie roślin” – wyjaśnia Swett. „Wiele roślin znajduje się w okresie spoczynku lub uśpienia i zbyt duża uwaga może to zakłócić”. 

Według Swetta najlepszym sposobem postępowania w przypadku roślin doniczkowych w okresie zimowym jest po prostu ich pielęgnacja do wiosny. Oznacza to monitorowanie zmieniającego się światła w sezonie, a także temperatury w domu.

„Jeśli próbujesz utrzymać rośliny przez zimę, rozsądnie byłoby zainwestować w oświetlenie do uprawy i nawilżacz, w zależności od posiadanych roślin” – mówi.

Jeśli chodzi o jakość lamp do uprawy, istnieje wiele opcji, które są łatwe w konfiguracji. Zapytaj w lokalnym sklepie z roślinami lub przejrzyj oferty online. Po zakupie zestawu wysiłek jest minimalny – prawie tak prosty, jak naciśnięcie przełącznika! 

W przypadku nawilżaczy rozmiar będzie zależał od wielkości kolekcji. Niektórzy ludzie decydują się na zakup kilku mniejszych maszyn, aby ustawić je w domu, podczas gdy inni rodzice roślin grupują swoje dzieci i konfigurują większy nawilżacz. Konfiguracja jest w 100% oparta na osobistych preferencjach i czy Twoje rośliny kochają wilgoć, czy są szczęśliwe w suchym środowisku.

Mierniki wilgotności

Cheryl Rafuse, właściciel Plant Magic , firmy zajmującej się ogrodnictwem wewnętrznym i zewnętrznym, która specjalizuje się w celowej zieleni, mówi, że zima to idealny czas, aby nauczyć się obsługi miernika wilgotności. 

„Zima to najlepszy czas na zgniliznę korzeni, ponieważ wiele roślin wchodzi w fazę powolnego wzrostu” – mówi Rafuse. „Zawsze lubię mieć w pobliżu miernik wilgotności, aby móc zorientować się, jaki jest poziom wilgoci w moich większych roślinach doniczkowych”.

To, że wierzch gleby jest suchy w dotyku, nie oznacza, że ​​gleba głęboka na trzy lub cztery cale nie jest nasycona. Dodanie większej ilości wody do rośliny, która jej nie potrzebuje, sprzyja jedynie gniciu korzeni, zwłaszcza gdy roślina nie rośnie aktywnie.

Jeśli masz skłonność do nadmiernego podlewania, miernik wilgotności może być Twoim nowym najlepszym przyjacielem tej zimy. 

Nasiona i cebulki do ogrodnictwa zewnętrznego

Jeśli kochasz ogrodnictwo na świeżym powietrzu, zima to także czas, aby zacząć zamawiać cebulki i nasiona od ulubionych dostawców. Nie czekaj zbyt długo, aby rozpocząć te formularze zamówienia. Większość modnych dostawców, takich jak Floret Flowers i Holland Bulb Farm, wyprzedaje swoje zapasy w ciągu kilku dni. 

Jeśli kupiłeś żarówki, aby wymusić je w domu, upewnij się, że wymuszasz je przed końcem zimy lub przygotuj się do sadzenia na zewnątrz . Cebule, takie jak tulipany, paperwhites i hiacynt, mają specyficzny wzór wzrostu i spoczynku. Pozostawienie w stanie uśpienia (bez wzrostu) przez rok lub dłużej obniży ich żywotność o połowę. 

Tak, żarówki są zazwyczaj niedrogie i łatwe do znalezienia, ale nie pozwól im się zmarnować! 

Jedna rzecz do pominięcia: wrażliwe rośliny domowe

Dla miłośników roślin jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia w surowe zimowe miesiące jest schronienie się w centrum ogrodniczym. Te ciepłe oazy mogą sprawić, że zechcesz zabrać ze sobą wszystkie tropikalne rośliny do domu, aby stworzyć swój własny kawałek raju. Ale nie daj się ponieść emocjom. 

„Zima nie jest idealnym okresem dla roślin tropikalnych” – mówi Swett. „Nie ma ich zbyt wiele i nie należy się spodziewać, że znajdziesz je w sklepach. W Niche ograniczamy się do roślin, które walczą zimą, w tym gatunków fikusów i alokazji ”.

Według Swett, dostarczanie roślin tropikalnych z ciężarówki dostawczej do sklepu, a następnie ze sklepu do samochodu klienta, może narazić je na przejmujące mrozy, które spowodują długotrwałe uszkodzenia. 

Sklepy internetowe dokładają wszelkich starań, aby pakować rośliny w pakiety ciepła, ale należy pamiętać, że obecne czasy wysyłki są opóźnione w stosunku do zwykłych. Pakiety ciepła trwają tylko 72 godziny, co może spowodować po przybyciu poważnie uszkodzone lub martwe rośliny. Jeśli złożysz zamówienie, zrób swoją pracę domową, aby upewnić się, że sklep cieszy się dobrą opinią, ma krótkie terminy wysyłki i bezpieczne opakowanie. Jeśli nie, najlepiej poczekać na zakup cieplejszej pogody – zwłaszcza jeśli roślina jest wybredna (patrząc na ciebie, figi z liści ).

I nie zapomnij o cierpliwości

Więc jeśli nie należy kupować rośliny tropikalne i nie powinny być helikopter-Plant-rodzice, co można zrobić?

Według Swetta i Rafuse, rodzice roślin powinni uzbroić się w cierpliwość. 

„Każdy powinien zaopatrzyć się w umiejętność radzenia sobie z żółtym liściem!” Mówi Rafuse. „Mówiąc poważnie, pielęgnacja roślin w pomieszczeniach zimą jest trudna, jeśli nie możesz poradzić sobie z utratą liści przez rośliny tu czy tam. Jest o wiele mniej słońca, jest zimno, a rośliny regulują wodę i składniki odżywcze najlepiej, jak potrafią ”.

Najlepsza rzecz do zrobienia? Zbadaj i poznaj swoje rośliny. „Poświęć ten czas na sprawdzenie swoich roślin pod kątem szkodników” – mówi Swett. „Zmyj liście, odsuń je od okien podczas mroźnych nocy i włóż z powrotem rano”.

Ale przede wszystkim, mówi Swett, „zima to czas, aby dać swoim roślinom i sobie odpocząć”. Więc zrelaksuj się i pozwól swoim roślinom zachować energię na wiosenny zryw wzrostu – będzie tutaj, zanim się zorientujesz.

dekoracje Previous post Jak udekorować, aby poczuć się jak w domu
mieszkanie Next post 9 sposobów na ogrzanie mieszkania