Akryl szpachlowy lekki

Akryl szpachlowy lekki – idealny do ubytków

Akryl szpachlowy stanowi niezwykle popularny materiał budowlany. Jest wykorzystywany przez specjalistów oraz majsterkowiczów wykonujących samodzielne naprawy. Sprawdza się podczas prac budowlanych i wykończeniowych. Podpowiadamy, jakie są jego właściwości i jak można go wykorzystać.

Właściwości akrylu szpachlowego

Akryl szpachlowy lekki to niezwykle uniwersalny produkt o szerokim zastosowaniu. Nadaje się do skutecznego wypełniania szczelin i różnego rodzaju pęknięć. Wyróżnia się bardzo wysoką trwałością oraz takimi cechami jak:

  • szybkość wiązania – akryl szpachlowy lekki jest gotowy do dalszej obróbki zaledwie po 20 minutach od jego aplikacji. Po tym czasie można po nim malować lub szlifować za pomocą tarki murarskiej.
  • wysoka odporność na różnice temperatur i promieniowanie słoneczne.
  • brak wytwarzania wewnętrznych naprężeń – opisywany produkt sprawdza się nawet w przypadku dużych pęknięć i rys.
  • odpowiednia elastyczność ułatwiająca jego aplikację.
  • doskonała przyczepność do porowatych powierzchni.

Szpachla akrylowa – zastosowanie

Jest to doskonały materiał w przypadku konieczności wypełniania pęknięć na sufitach i ścianach. Mogą to być niedoskonałości występujące w domach, blokach, budynkach gospodarczych i w wielu innych obiektach. Można go stosować do usuwania nieestetycznych rys oraz ubytków, na przykład tych powstałych podczas przesuwania większych elementów wyposażenia wnętrz. Ze względu na dobrą przyczepność szpachla akrylowa może być aplikowana na stare powłoki malarskie. Ponadto, zdaje egzamin podczas maskowania połączeń pomiędzy płytami g-k. Dodatkowo, sprawdza się przy niewielkich ubytkach, na przykład otworach po hakach lub wkrętach. Na tym nie koniec, można go używać do spoinowania, na przykład przy osadzaniu okien i parapetów. Co ważne, nie wchodzi w reakcję z metalami. Dzięki tej właściwości sprawdza przy konstrukcjach sufitów podwieszanych. Jego umiejętna aplikacja gwarantuje otrzymanie gładkiej i estetycznej powierzchni. Ten uniwersalny produkt umożliwia łatwe i szybkie formowanie masy, dzięki czemu wielu fachowców używa go podczas tworzenia sztukaterii budowlanej.

Jak stosować szpachlę akrylową?

Najczęściej stosuje się szpachlę akrylową w kartuszach, które są aplikowane przy pomocy wyciskacza. Masę nakłada się w szczelinach i ubytkach, a jej nadmiar usuwa za pomocą szpachli. Należy pamiętać, że ten rodzaj akrylu charakteryzuję się dużą szybkością wiązania, dlatego masa powinna być nakładana w niewielkich partiach, a jej kształt modyfikowany zaraz po aplikacji. Ponadto, nie można zapominać o zabezpieczaniu powierzchni znajdującej się w okolicy pęknięć lub rys. W tym celu warto stosować taśmy malarskie, które stanowią ochronę przed powstawaniem zabrudzeń.

Akryl szpachlowy to uniwersalny produkt o bardzo szerokim zastosowaniu. Może być użytkowany przez profesjonalistów oraz amatorów przeprowadzających samodzielne remonty. Jest łatwy w aplikacji i umożliwia dalsze modyfikowanie powierzchni w niedługim czasie po jego zastosowaniu.

Jak urządzić sypialnia i salon 2w1? Previous post Jak urządzić sypialnia i salon 2w1?
komoda Next post Komoda do salonu lub sypialni – jak znaleźć funkcjonalne rozwiązanie