komoda

Komoda do salonu lub sypialni – jak znaleźć funkcjonalne rozwiązanie

Komoda to mebel bardzo funkcjonalny, który trzeba jednak odpowiednio dopasować do aranżacji i stylu wnętrza. Ogromne znaczenie ma przestrzeń, w której komoda ma stanąć. Jak znaleźć tego typu rozwiązanie?

Komoda — mebel pożądany, choć czasem niedoceniany

Dobra komoda to mebel nie tylko bardzo przydatny, praktyczny, ale i dobrze wpisujący się w stylistykę całego wnętrza i komponujący z innymi meblami w pomieszczeniu. Komoda świetnie sprawdza się do układania rzeczy — nie bez powodu tak często jest wykorzystywana w sypialni albo na przedpokoju. Bardzo dobrze sprawdzi się również w salonie, gdzie często mamy pod ręką dużo różnych drobiazgów, książek, notatek oraz innych rzeczy, które chętnie schowalibyśmy, porządkując przestrzeń. Nie bez powodu po komody w aranżacji wnętrz sięga się chętnie, doceniając możliwości aranżacyjnej, jakie one dają. Do wyboru mamy zarówno komody całkowicie zabudowane, jak i te, które częściowo są odsłonięte lub zabudowane jedynie szkłem. Bardzo ciekawe rozwiązanie stanowią meble, które wykorzystują przesuwny system drzwi, który pozwala część zgromadzonych w komodzie rzeczy pokazać (np. książki lub dekoracje), a mniej pożądane rzeczy ukryć.

Na co warto zwrócić uwagę w konstrukcji komody? 

Z pewnością na pytanie odnośnie do pożądanych cech komody nie ma jednej odpowiedzi, natomiast warto wskazać kilka istotnych kryteriów, z pomocą których można dokonać oceny dostępnych rozwiązań. 

  • Chętnie wykorzystanym materiałem jest płyta meblowa. Warto jednak zadbać o wybór komody, która stworzona została z materiału odpowiedniej jakości. Płyta powinna być trwała, odpowiednio przygotowana, odporna na odkształcenia itd. 
  • Liczyć się będą odpowiednio zastosowane prowadnice oraz inne rozwiązania ułatwiające otwieranie drzwi, wysuwanie szuflad.
  • Warto sprawdzić rodzaj uchwytów — stabilnych, trwałych, dobrze skomponowanych ze stylem całej komody. 
  • Bardzo dużym atutem będzie system cichego domykania drzwi. 

 Oczywiście nie bez znaczenia jest kolor mebla i jego wykończenie. Popularne są meble lakierowane, często białe, czarne, szare przygotowane na wysoki połysk. Rosnącą popularnością cieszą się jednak także meble w stylu rustykalnym i industrialnym. Naturalne drewno lub jego imitacja świetnie komponuje się z bardzo różnymi aranżacjami. Wyznacznikiem jest tutaj jednak przede wszystkim charakter samego wnętrza. Ciekawym przykładem bardzo funkcjonalnego, a przy tym estetycznego mebla łączącego styl rustykalny i industrialny jest: meblepumo.pl/product-pol-24971-Komoda-wysoka-Manzano-120-cm-3-szuflady-1-drzwi-dab.html

Akryl szpachlowy lekki Previous post Akryl szpachlowy lekki – idealny do ubytków
łazienka Next post <strong>Baterie łazienkowe – wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojej łazienki</strong>