Beton komórkowy

Beton komórkowy – bloczek bloczkowi nierówny – czym się od siebie różnią?

Przy szacowaniu kosztów budowy domu jednorodzinnego kosztorysant musi wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii, w tym aktualne ceny materiałów murowych, które są niezbędne do wznoszenia przegród zewnętrznych lub wewnętrznych, jedno- czy też wielowarstwowych. Uniwersalnym materiałem, jaki można wykorzystywać w takim przypadku, są bloczki z betonu komórkowego.

Dlaczego warto wybrać beton komórkowy?

Bloczki z betonu komórkowego są elementami murowymi, które stosuje się do budowy ścian zewnętrznych jedno- i wielowarstwowych. Można murować z nich przegrody w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, a nawet rolniczym. W użyciu są przy tym zarówno bloczki profilowane na pióro i wpust z uchwytem montażowym bądź bez niego, jak i bloczki gładkie.

O ich rosnącej popularności decydują w pierwszej kolejności korzystne parametry techniczne, takie jak wysoka izolacyjność termiczna, odporność na działanie czynników atmosferycznych czy odpowiednio wysoka wytrzymałość, jaką ma beton komórkowy. Cena bloczków z betonu komórkowego może być zróżnicowana w zależności od wybranego rodzaju bloczków z betonu komórkowego i ich indywidualnych parametrów.

Czym różnią się od siebie bloczki z betonu komórkowego?

W ofertach produktowych mogą występować różne standardy bloczków – np. w przypadku Systemu Budowy H+H (hplush.pl), są to bloczki w standardach: Gold+, Gold i Silver, mają różne tolerancje wymiarowe, zróżnicowane klasy gęstości oraz poziomy wytrzymałości na ściskanie. Inwestor musi dokonać wyboru takich bloczków, które będą zgodne z projektem budowlanym i wymaganiami określonymi przez projektanta obiektu.

Bloczki z betonu komórkowego Gold+ są elementami ściennymi produkowanymi w najwyższej kategorii jakościowej, co oznacza najdokładniejsze tolerancje wymiarowe TLMB +/- 1 mm i wąski zakres tolerancji gęstości +/- 25 kg/m3. Mają największą wytrzymałość na ściskanie w odpowiednich klasach gęstości.

Kategoria jakościowa Gold obejmuje elementy ścienne wyprodukowane w wysokiej jakości, którą wyróżniają najdokładniejsze tolerancje wymiarowe TLMB +/- 1 mm oraz zakres tolerancji gęstości kategorii wynoszący +/- 50 kg/m3

Dla porównania bloczki H+H Silver są elementami ściennymi o standardowej jakości, która oznacza dokładne tolerancje wymiarowe TLMA +/- 2 mm oraz zakres tolerancji gęstości +/- 50 kg/m3. Mają też typową wytrzymałość na ściskanie.

Mała i funkcjonalna łazienka Previous post Mała i funkcjonalna łazienka – 3 zasady
nieruchomość Next post Czy wiesz, co podniesie wartość Twojej nieruchomości?