dom

Jak ocieplić dom przed zimą?

Dom, w którym minimalizowane są starty ciepła, musi posiadać odpowiednią termoizolację. Ocieplenie domu to zadanie, którego warto podjąć się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, zatem jest to właściwie ostatni dzwonek na przeprowadzenie prac. Pomocnym i powszechnie dostępnym materiałem okazuje się styropian, który od lat chętnie wykorzystuje się do ocieplania budynków gospodarczych i mieszkalnych.

Dlaczego właśnie styropian?

Sposobów ograniczania strat ciepła jest wiele, jednak najskuteczniejszą z nich jest po prostu ocieplenie budynku, czyli zadbanie o jego prawidłową termoizolację. Już od lat wykorzystujemy do tego styropian, który doskonale spełnia się roli izolatora, zapewniając jednocześnie ochronę przed wilgocią. Styropian jest powszechnie dostępnym materiałem, zatem nie będziemy mieli większych problemów z jego zakupem, nawet jeśli na ocieplanie domu zdecydujemy się w ostatniej chwili. Oczywiście, istnieją różne rodzaje styropianu, które dobieramy zależnie od tego, jaką dokładnie powierzchnię chcemy ocieplić. Inne materiały sprawdzają się bowiem w przypadku podłóg, a inne w przypadku ścian. Zwróćmy również uwagę na cenę styropianu, która jest stosunkowo niska w porównaniu do innych materiałów. Koszty związane z ociepleniem domu kształtują się na różnym poziomie, jednak nie ulega wątpliwości, że nawet wysokiej klasy styropian zwykle okazuje się tańszy, niż jego zamienniki.

O czym pamiętać, ocieplając dom?

Ocieplenie domu powinno mieć miejsce jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, najlepiej latem bądź wiosną. Na przeprowadzenie prac możemy też zdecydować się wczesną jesienią, zwłaszcza jeśli temperatury są stosunkowo wysokie, a dni suche. Niemniej jednak, jeśli prace będą przeprowadzane na ostatni moment, to musimy nieco je przyspieszyć. Tutaj na pierwszy plan wysuwa się kolejna zaleta styropianu, a mianowicie łatwość montażu. Ponadto bez problemu znajdziemy specjalistów, którzy podejmą się ocieplania budynku styropianem, gdyż polskie firmy oferują zazwyczaj właśnie tego rodzaju usługę. Pewność, wygoda i szybkość wykonania prac – to właśnie zyskamy, ocieplając dom styropianem. Jeśli już w tym sezonie chcemy ograniczyć do minimum straty ciepła, nie warto się zastanawiać – już dziś wybierzmy odpowiedniej klasy styropian i zamówmy go w potrzebnej nam ilości. Zaplanujmy też, gdzie będziemy przechowywać materiał, tak aby nie był on wystawiony na działanie słońca.

Urządzanie mieszkania Previous post Urządzanie mieszkania w dobie kryzysu: na jakich elementach nie warto oszczędzać?
Lampy sufitowe Next post <a></a>Lampy sufitowe – jak dobrać je do wnętrza?