Lampy sufitowe

Lampy sufitowe – jak dobrać je do wnętrza?

Lampy sufitowe to prawdopodobnie najbardziej popularna forma oświetlania pomieszczeń. Bardzo wiele osób nie zwraca jednak należytej uwagi na odpowiednie dostosowanie ich do rodzaju wnętrza. Czym więc się kierować przy jego wyborze w przypadku konkretnych pomieszczeń? Podpowiadamy.

Jak wybrać lampę sufitową do salonu?

Salon to wizytówka naszego domu, dlatego wybór odpowiedniej lampy wiszącej jest w jego przypadku bardzo ważny. Musi być ona precyzyjnie dobrana do konkretnego stylu. Wnętrza nowoczesne charakteryzują się minimalizmem. Najlepszym wyborem dla tego typu aranżacji będzie lampa o prostej budowie. Szeroki wybór tego rodzaju lamp znaleźć można pod linkiem https://abanet.pl/450-lampy-sufitowe-czarne.

A co w sytuacji bardziej klasycznych wystrojów? Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się lampy szklane lub kryształowe. Nada to pomieszczeniu dodatkowej elegancji. Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się wnętrza loftowe. Dają one większe możliwości i w ich przypadku dobrze jest zastosować tworzywa sztuczne. Dobrze sprawdzą się metalowe lub plastikowe modele.

Jak wybrać lampę sufitową do sypialni?

Lampa sufitowa znakomicie sprawdzi się również w sypialni. W tego typu pomieszczeniu dużą rolę odgrywa nastrój, a ten rodzaj oświetlenia może pomóc w jego stworzeniu. W przypadku pomieszczeń do spania dobrze sprawdzają się lampy z ciemnym kloszem. Przyciemniają one nieco światło, co sprawia, że w sypialni tworzy się klimat sprzyjający odpoczynkowi.

Innym pomysłem jest postawienie na modele z zamkniętym kloszem. W tym przypadku dobrze jest wykorzystać oświetlenie LED. Podobnie jak przyciemniany klosz nie będzie ono generowało zbyt mocnego światła, co przełoży się na jakość odpoczynku. W takich warunkach o wiele łatwiej jest wypocząć i przygotować się do snu.

Jak wybrać lampę sufitową do kuchni i łazienki?

W przypadku kuchni bardzo ważną rolę odgrywa dobre oświetlenie. Lampa sufitowa powinna więc generować bardzo mocny strumień światła, który dotrze w różne zakamarki. Nie zawsze to jednak wystarczy. Czasem potrzebne będzie doświetlenie szczególnie ważnych obszarów jak np. miejsce przygotowywania lub spożywania posiłku.

Jakie rozwiązania zastosować w łazience? W tym przypadku należy unikać lamp wiszących, ponieważ słabo komponują się one z tego typu pomieszczeniem. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie plafonów lub kinkietów montowanych na ścianach. Dużą rolę odkrywa tutaj strategiczne rozmieszczenie źródeł światła. Powinny one znajdować się w kilku punktach.

dom Previous post Jak ocieplić dom przed zimą?
fotowoltaika Next post Fotowoltaika w Szczecinie – postaw na nowoczesne rozwiązania