salon

Jakie kafle do salonu najlepiej wybrać?

Urządzenie mieszkania lub domu nie należy do najprostszych. Odpowiednia aranżacja pomieszczeń nieraz może spędzać sen z powiek. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio dobrać wszystkie elementy wystroju, które będą się składać na uzyskany efekt. Do decyzji, które musisz podjąć, należy wybór kolorów ścian i mebli w salonie, czy kuchni. Istotne jest również to, co położysz na podłodze. Chcesz postawić na kafle do salonu? Poniżej przedstawiamy jak je wybrać.

Jakie kafle możesz wybrać?

Istnieje wiele rodzajów kafli do salonu, z których możesz wybierać, jeśli chcesz uzyskać zadowalający efekt. Na jakie materiały należy postawić? Najpopularniejsze kafle do salonu to:

  • Ceramiczne,
  • Gresowe,
  • Terakotowe.

Na tym wybór się nie kończy. Każdy typ kafli różni się między sobą parametrami wytrzymałości i odporności na ścieranie. Równie istotne jest to, czy wybierzesz powierzchnię szkliwną, nieszkliwną czy polerowaną. Pamiętaj także o kolorze. Pomimo wszystko to wybór odpowiedniego materiału jest podstawą.

Zasady, którymi powinieneś się kierować

Jeśli chcesz wybrać odpowiednie kafle do salonu, koniecznie zastosuj się do konkretnych zasad aranżacji wnętrz. Pierwsza to wybór rodzaju płytek podłogowych. Drugą jest kolor. Nie powinieneś zapominać o tym, że kafle do salonu mogą występować w niezwykle różnorodnej formie. Dotyczy to zarówno kształtu płytek, jak i wzorów. Nadrzędne jest to, by nadać salonowi odpowiednią atmosferę. Co za tym idzie, kieruj się swoją wizją artystycznej aranżacji pokoju dziennego. Ta część mieszkania powinna być integralna. W tym przypadku warto ograniczyć liczbę wzorów i faktur na posadzce.

Wykończenie podłogi w salonie a balkon lub taras

Jak wskazują eksperci, dobrym pomysłem jest połączenie podłogi pokoju dziennego z tarasem lub balkonem. Jeśli wybierzesz te same kafle do salonu, co na zewnątrz, optycznie powiększysz przestrzeń mieszkania, a także zbudujesz jednolity charakter wnętrza. Wtedy warto postawić na płytki mrozoodporne. Zyskasz wówczas pewność, że Twój taras po zimie będzie wyglądał równie zjawiskowo, co salon.

Płytki wielkoformatowe – kiedy wybrać?

Jeśli masz duży i przestronny pokój dzienny, warto rozważyć wielkoformatowe kafle do salonu, które nie tylko optycznie powiększą pomieszczenie, ale i uwydatnią niezwykłe piękno płytek. Tu warto wybrać typ rektyfikowany, który umożliwia zmniejszenie spoin pomiędzy kaflami. Będzie to sprzyjać nadaniu podłodze jednolitego, wizualnie doskonałego wyglądu. Takie kafle otwierają przed Tobą wiele możliwości wyjątkowego aranżowania przestrzeni salonu.

sypialnia Previous post Szafa do sypialni – jakie moduły wybrać?
spawanie Next post Kryteria doboru i zalety odpowiedniego rodzaju sprzętu spawalniczego