sypialnia

Szafa do sypialni – jakie moduły wybrać?

Kluczowym meblem w każdej sypialni jest nie tylko łóżko, ale również funkcjonalna szafa. Projektując ten mebel lub szukając gotowego rozwiązania warto zwrócić przede wszystkim uwagę na moduły, w które została wyposażona. Na jakie szafy do sypialni warto stawiać? Co powinny zawierać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Moduł wiszący

Przede wszystkim warto podkreślić, ż grubość szafy powinna wynosić co najmniej 50 centymetrów. Dzięki temu można w niej bowiem swobodnie powiesić zarówno męską marynarkę, jak damską, zwiewną koszulę. Ubrania wygodnie mieszczą się w dostępnej przestrzeni i nie ma ryzyka nieustannego przytrzaskiwania ich drzwiami szafy. A dlaczego w ogóle wiszący moduł jest taki ważny? Oferuje bowiem największą wygodę. Ubrania zawieszona na wieszakach nie gniotą się, a dodatkowo łatwiej znaleźć interesujący nas model. W ten sposób można przechowywać zarówno koszule, marynarki, swetry, a nawet t-shirty. Polecamy także specjalne wieszaki do spodni, dzięki którym nie tworzą się na nich charakterystyczne zagniecenia, nawet gdy są złożone w kant. Dla ubrań wiszących warto przeznaczyć największą część szafy do sypialni. Przechowując jedynie krótsze koszule i bluzki wystarczy zarezerwować około 100 centymetrów długości. Dla długich płaszczy i sukienek już co najmniej 150 centymetrów.

Moduł z półkami

Poza modułem wiszącym szafy do sypialni powinny zostać wyposażone w tradycyjne półki, tak jak np.https://bromarkt.pl/pol_m_MEBLE-DO-SYPIALNI_SZAFY-238.html. Oczywiście przy grubości szafy na poziomie 50 centymetrów, ubrania trzeba układać w co najmniej dwóch rzędach. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest zatem chowanie w głębi ubrań, które nosimy rzadko lub wcale, a na froncie tych zakładanych często. Wiele osób w ten sposób wymienia po prostu garderobę letnią i zimową. W chłodne pory roku lekkie i zwiewne sukienki, koszulki na ramiączkach i krótkie spodenki idą zatem na tył, a z przodu jest miejsce na ciepłe swetry i grube bluzy. Półki oczywiście można zawiesić na różnej wysokości, w zależności od potrzeb. Stolarze wskazują także, że półki nie powinny być dłuższe niż 80 centymetrów, ponieważ wtedy mogą się wyginać pod ciężarem ułożonych na nich przedmiotów. Nawet jeżeli nie od początku ich użytkowania, to z czasem mogą się w taki sposób “wyrobić”.

Moduł z szufladami

Niezbędnym wyposażeniem szafy do sypialni powinny być także praktyczne szuflady. Najlepiej sprawdzają się te dość płytkie, ale za to szerokie. Można je dodatkowo przedzielić praktycznymi organizerami, w których schowamy staniki, majtki, stroje kąpielowe, skarpetki, rajstopy, apaszki, paski oraz wszelkie inne dodatki i drobne elementy garderoby.

jadalnia Previous post Na co zwrócić uwagę kupując rozkładany stół do jadalni?
salon Next post Jakie kafle do salonu najlepiej wybrać?