zegar

Naklejany zegar na ścianę – dlaczego warto go wybrać?

Naklejany zegar na ścianę to bardzo popularne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w sypialniach, kuchniach, jadalniach czy też salonach. Ma uniwersalne zastosowanie i charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem. Sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach urządzanych na styl nowoczesny i designerski. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby omawiany zegar znalazł się na ścianie pokoju młodzieżowego lub dziecięcego. Warto przedyskutować to ze swoimi pociechami i sprawić im odrobinę radości.

Naklejany zegar na ścianę – czemu jest tak popularny?

Zegar na ścianę w wersji naklejanej zyskuje na popularności, dzięki możliwości odświeżenia każdego domowego wnętrza. Można go też wykorzystać poza domem, a konkretniej w biurach i gabinetach. Taki zegar pełni nie tylko funkcję informacyjną, ale też ozdobną. Kluczowe jest jednak jego prawidłowe ulokowanie na ścianie, czym powinni się zająć doświadczeni profesjonaliści. Wymaga to cierpliwości oraz dużej precyzji, tak aby zegar nie wisiał krzywo i nie zrujnował wartości estetycznej aranżowanego pomieszczenia.

Atutem naklejanych zegarów na ścianę jest to, że występują w kilku różnych wzorach, a do tego są stworzone z wysokiej klasy materiałów, w tym m.in. z drewna dębowego. Zegary z tej kategorii są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i niezwykle eleganckie. Dodatkowo powierzchnia jest impregnowana olejem lnianym. Ostateczną decyzję podejmują jednak zainteresowani klienci, dlatego należy wziąć pod lupę wszystkie dostępne opcje, przeanalizować je i wyciągnąć wnioski.

Zegar na ścianę – czym jeszcze się wyróżnia?

Zegar na ścianę ma bardzo szerokie grono zwolenników wśród młodszych, jak i znacznie bardziej doświadczonych odbiorców. Jeśli ktoś chciałby odmienić dotychczasowe wnętrza, powinien pomyśleć właśnie o tego typu zakupie. Zegar nie należy do najdroższych akcesoriów, za to posłuży domownikom przez wiele długich lat. Na uznanie zasługuje również:

  • zastosowanie cichego mechanizmu kwarcowego,
  • możliwość dowolnego rozmieszczenia cyfr i indeksów (do zestawu dorzucany jest szablon, dzięki któremu poszczególne elementy zostaną rozmieszczone równomiernie i bez żadnych kłopotów),
  • 12-godzinny format wyświetlania godziny,
  • zasilanie bateryjne,
  • możliwość doboru wymiarów i kształtu (kwadratowy, prostokątny, owalny, nieregularny, trójkątny, półokrągły i okrągły) zegara.

Inwestowanie w naklejane zegary na ścianę to bardzo dobry pomysł, gdy wnętrza od dłuższego czasu nie były odświeżane i remontowane. Czasami warto wprowadzić w życie coś nowoczesnego i cieszyć się uzyskanym efektem. 

boho Previous post Dlaczego warto wybierać dekoracje boho do swoich wnętrz?
designerskie lampy Next post Czym cechują się designerskie lampy?