boho

Dlaczego warto wybierać dekoracje boho do swoich wnętrz?

W ostatnim czasie bardzo modny w kontekście wykańczania wnętrz jest motyw powrotu do natury. Styl skandynawski, eko czy boho doskonale go odzwierciedlają. Aranżując wnętrza, warto zwrócić uwagę nie tylko na meble, ale również na różnego rodzaju dodatki. Idealnie sprawdzają się przede wszystkim dekoracje boho, które wykonane są z naturalnych materiałów. Dlaczego warto je wybierać?

Moc inspiracji do każdego pomieszczenia

Dekoracje boho wyglądają niezwykle stylowo w każdym pomieszczeniu, a nie tylko, jak uważa większość z nas, w salonie. Przykładowo, do kuchni możemy wybrać ceramiczne pojemniki, natomiast do łazienki oryginalne lustro boho. Do przedpokoju idealnie sprawdzi się zasłona okienna makrama, zaś do sypialni popularne łapacze snów. Inspiracji jest tak wiele, że z pewnością znajdziemy interesujące dekoracje boho do każdego pomieszczenia, jakie chcemy urządzić właśnie w tym stylu. Co istotne, wiele z nich pełni nie tylko funkcję ozdobną, ale przede wszystkim praktyczną. Stoliki kawowe mogą nam posłużyć do spożywania posiłków czy picia popołudniowej kawy, zaś do wiszących koszyków możemy wkładać różnego typu bibeloty bądź rzeczy, które zawsze chcemy mieć pod ręką.

Powrót do natury

Badania dowodzą, że najlepiej czujemy się w jasnych wnętrzach, w których znajduje się sporo roślin oraz naturalnych dodatków. Dlaczego? Ponieważ to właśnie w tego typu pomieszczeniach nasz mózg regeneruje się, możemy też zapomnieć o problemach dnia codziennego. Jasne kolory nie są przytłaczające, a wręcz przeciwnie – powodują, że pomieszczenie wydaje się być lepiej oświetlone. Tymczasem rośliny i naturalne dodatki symbolizują niejako powrót człowieka do natury, z której przecież się wywodzi. W dzisiejszych czasach nasz kontakt z naturą jest ograniczony do minimum, dlatego warto wnieść ją do naszego mieszkania, na przykład za pomocą dekoracji boho. Różnego typu dekoracje boho sprawią, że nasze wnętrza staną się przytulne, a przy tym nabiorą niesamowitego charakteru.

Minimalizm w pełnej krasie

Zakup dekoracji boho to idealne rozwiązane dla wielbicieli minimalizmu. Wbrew pozorom nie trzeba wiele, aby wprowadzić harmonię do naszych wnętrz. Możemy przy tym zdecydować się wyłącznie na dekoracje boho, które pełnią dodatkowo funkcję praktyczną. Dużą popularnością cieszą się również mini dywany, wykonane z juty bądź innych, naturalnych materiałów. Będą one ciekawą ozdobą, a jednocześnie nie stworzą wrażenia przepychu. Jest to idealny wybór dla osób, które nie chcą pozostawiać “gołych” podłóg, lecz jednocześnie nie podobają im się klasyczne, duże dywany. 

kostka brukowa Previous post Dlaczego warto stosować fugę do kostki brukowej?
zegar Next post Naklejany zegar na ścianę – dlaczego warto go wybrać?