Ocieplanie domu

Ocieplanie domu – im szybciej, tym lepiej?

Budowa domu to proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Warto pamiętać, aby w planach uwzględnić również ocieplenie domu odpowiednią warstwą izolacyjną. Dlaczego warto zrobić to jak najszybciej i jakie metody obecnie są najlepsze i najbardziej opłacalne? Sprawdź!

Oszczędzaj na ogrzewaniu od samego początku

W trakcie budowania domu mieszkalnego lub innej konstrukcji budowlanej należy liczyć się z wieloma różnymi wydatkami. Koszty często sprawiają, że właściciele powstających nieruchomości szukają oszczędności. Zdarza się, że postanawiają oni z tego powodu pominąć ocieplenie domu od razu, co jednak jest sporym błędem. 

Chociaż odłożenie inwestycji termoizolacyjnej na później pozwoli Ci zaoszczędzić w danym momencie kwotę, którą powinieneś na to wydać, to niestety w długoterminowej perspektywie nie jest to dobry pomysł. Nieocieplony dom to uciekające na zewnątrz ciepłe powietrze, co znacznie obniża komfort mieszkania w takim budynku, ale nie tylko. Wiąże się to też z dużo wyższymi kosztami ogrzewania.

Dobrze położona warstwa izolacyjna pozwoli Ci oszczędzać na odpowiednim paliwie do ogrzewania Twoich czterech kątów. Będzie to inwestycja, która szybko zacznie się zwracać. Dlatego im szybciej zdecydujesz się na ocieplenie domu, tym lepiej. 

Wybierz sprawdzoną metodę i fachowców z doświadczeniem

Obecnie dostępne są różne metody termoizolacji konstrukcji budowlanych. Nadal sporą popularnością cieszą się metody tradycyjne, takie jak ocieplanie domów styropianem lub wełną mineralną. Są one jednak stopniowo wypychane przez nowocześniejsze i przede wszystkim bardziej wydajne metody, które zapewniają lepszą izolację. 

Bardzo szeroko docenianą metodą ocieplania jest wykorzystanie pianki poliuretanowej. Nakładana jest ona metodą natryskową na konkretną konstrukcję. Dzięki temu idealnie przylega do ściany, stropu, podłogi lub innej powierzchni. Przy jej stosowaniu nie powstają mostki termiczne, przez które ucieka ciepło – materiał jest jednolitą warstwą, nie ma na nich łączeń ani klejeń, które mogłyby być słabymi punktami w całej inwestycji. 

Decydując się na nakładanie piany PUR metodą natryskową w celu ocieplenia budynku, koniecznie postaw na specjalistyczne usługi wykonywane przez fachowców z doświadczeniem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dopasowali oni rodzaj piany oraz metody idealnie do Twoich potrzeb, a położona warstwa na pewno posłuży Ci przez długie lata.

salon w stylu skandynawskim Previous post Jak zaaranżować salon w stylu skandynawskim?
Urządzanie mieszkania Next post Urządzanie mieszkania w dobie kryzysu: na jakich elementach nie warto oszczędzać?