dom

Termoizolacja nakrokwiowa- czym jest?

Każdy z nas budując swój wymarzony dom, doskonale zdaje sobie sprawę, że musi być on jak najbardziej przyjazny dla każdego z domownika. Wówczas stawiamy przede wszystkim na zapewnienie im optymalnego komfortu cieplnego. Niemniej jednak warto wiedzieć, że to właśnie przez słabo lub błędnie zaizolowany dach, może uciekać nawet 3/4 ciepła z pomieszczeń. W związku z tym niezwykle stała się termoizolacja nakrokwiowa. Jednak czym ona jest?

Charakterystyka termoizolacji nakrokwiowej

Nie jest tajemnicą, że każdy z dachów musi “oddychać”. Zapewnia to właśnie dobór odpowiedniej termoizolacji. Dzięki temu możliwa jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, a jednocześnie zatrzymanie ciepła wewnątrz pomieszczeń. Wobec tego wiele osób zwykle decyduje się na wykorzystanie odpowiedniej termoizolacji już na etapie projektowania dachu, zanim zostanie on pokryty dachówką. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest skorzystanie z rozwiązania, którym jest termoizolacja narkokwiowa. Niemniej jednak na czym ona w zasadzie polega? Otóż najprościej można to wyjaśnić jako położenie warstwy termoizolującej bezpośrednio na krokwiach więźby dachowej. W efekcie, nie ma już konieczności stosowania różnorodnych mostków termicznych.

Czy termoizolacja nakrokwiowa się sprawdza?

Rodzaj termoizolacji nakrokwiowej jest obecnie jednym z najskuteczniejszych i najbardziej wydajnych sposób na to, by przeprowadzić termomodernizację budynku. Dzięki temu, że warstwa izolacyjna jest sztywna i solidnie ułożona bezpośrednio na krokwiach dachu nie tylko znacznie wzmocniona zostaje jego konstrukcja, ale także znacznie minimalizowane są ewentualne straty ciepła. W efekcie można powiedzieć, że dom zamienia się w prawdziwie energooszczędną twierdzę. 

Czy można przeprowadzić montaż termoizolacji nakrokwiowej we własnym zakresie?

Nie można powiedzieć, że samodzielnie położenie termoizolacji nakrokwiowej jest zadaniem nie możliwym, jednak z pewnością będzie to niezwykle trudne i żmudne zadanie. O wiele lepiej jest zdać się na profesjonalne firmy, które istnieją na rynku już od wielu lat i posiadają niezbędną wiedzę, doświadczenie, a także i narzędzia. Warto podkreślić, że montaż termoizolacji nakrokwiowej jest obarczony dość dużym ryzykiem błędu, co może nawet przyczynić się do całkowitego spadku wydajności izolacji. Jako że na rynku tego typu usługi z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne, wówczas warto powierzyć termomodernizację dachu specjalistom. Zapewni to trwałość konstrukcji oraz jej maksymalną wydajność.

Figurka owinięta szalikiem jako symbol ocieplenia domu Previous post Jak się przygotować do ocieplania domu? Zaangażuj fachowców!
gniazdka i włączniki Next post Karlik – polskie gniazdka i włączniki