Figurka owinięta szalikiem jako symbol ocieplenia domu

Jak się przygotować do ocieplania domu? Zaangażuj fachowców!

Ocieplenie domu to praca dla fachowca – tylko doświadczony wykonawca będzie w stanie wydobyć z gotowego systemu ocieplenia pełnię potencjału związanego z trwałością, estetyką oraz dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Jako właściciel domu ogranicz się do wyboru i zakupu najlepszego produktu, na którym będzie pracować ekipa.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym ocieplić dom,
  • jak wybrać najodpowiedniejszy rodzaj systemu ocieplenia,
  • jak wybrać fachowca do ocieplenia domu.

Fachowo wykonane ocieplenie domu to gwarancja komfortu termicznego i oszczędności związanych z niższymi rachunkami za ogrzewanie. Warto wiedzieć, jak wybrać najlepszy system ocieplenia i gdzie szukać profesjonalnego wykonawcy.

Postaw na gotowy system ocieplenia

Postanowiłeś, że chcesz ocieplić dom, ale nie wiesz, na jakie produkty się zdecydować? To zrozumiałe – w końcu nie musisz znać się na wszystkim. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór gotowego zestawu produktów, tworzącego kompletny system ocieplenia, dzięki któremu nie będziesz musiał samodzielnie kompletować materiałów. Za jednym razem kupisz wszystko, co potrzebne do wykonania pracy, i będziesz gotowy, aby zlecić stworzenie trwałej elewacji w dowolnym kolorze. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie produkty z zestawu są ze sobą kompatybilne i będą idealnie ze sobą współgrać.

O jakości konkretnych systemów ociepleń, które znajdziesz na rynku, decydują trzy cechy: termoizolacyjność, trwałość oraz estetyka elewacji. Wszystkie te wymagania spełniają produkty Caparol. To pewne rozwiązania, które zostały stworzone na bazie 55-letniego doświadczenia marki oraz licznych badań i testów, które firma przeprowadziła w tym czasie. Dzięki systemom ociepleń Caparol możesz zyskać nawet do 15 lat gwarancji.

Wybierz idealny rodzaj systemów ociepleń

Wiesz już, że zdecydujesz się na gotowy zestaw produktów? Świetnie! Teraz czas wybrać konkretny zestaw, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Wspomniane systemy ociepleń Caparol występują w trzech wersjach, spośród których z łatwością wybierzesz najlepszy dla siebie:

  • Capatect Classic – efektywny system ociepleń, który doskonale sprawdzi się na elewacji budynku jednorodzinnego, którego właścicielowi zależy na ograniczeniu kosztów ogrzewania oraz ochronie przed czynnikami zewnętrznymi.
  • Capatect Longlife – niezawodny, energooszczędny system ocieplenia, który skutecznie chroni elewację przez wiele lat. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej masy szpachlowej z włóknami węglowymi, system ten chroni elewację przed pękaniem oraz zapewnia wysoką odporność na uderzenia mechaniczne.
  • Caparol Carbon – ocieplenie najwyższej klasy pod każdym względem. Skutecznie chroni elewację przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami atmosferycznymi. Zapewnia perfekcyjny wygląd domu przez wiele lat. To dobry wybór, jeśli jesteś szczególnie wymagający, szukasz najtrwalszego rozwiązania lub chcesz zastosować na elewacji swojego domu bardzo ciemne kolory.

Wymienione systemy ocieplenia pozwalają na zastosowanie jako materiału izolacyjnego styropianu lub wełny mineralnej. Pamiętaj, że decyzję o tym, który z nich wybrać, najlepiej skonsultować z wykonawcą odpowiedzialnym za prace.

Zatrudnij fachowca do ocieplania budynku

Wybór i zakup materiałów do ocieplenia domu już za Tobą? Pamiętaj, że na tym w zasadzie powinna się skończyć rola właściciela domu. Do wykonania prac warto zaangażować fachowców, którzy przeprowadzą cały proces ocieplania. Jeśli zdecydujesz się wykonać prace samodzielnie, może się okazać, ze elewacja nie będzie tak trwała, jak w przypadku stworzenia jej przez profesjonalistę – nawet jeśli będzie wyglądała dobrze.

Jeśli szukasz sprawdzonego wykonawcy, który zna się na montażu gotowych systemów ociepleń, ponownie zwróć uwagę na markę Caparol, która szkoli fachowców. Uczestniczą oni w zajęciach poszerzających wiedzę teoretyczną i praktyczną. To znaczy, że klienci Caparol mogą liczyć nie tylko na najwyższą jakość produktu, ale także na profesjonalny montaż wykonany przez ekipę przeszkoloną w zakresie danego systemu.

Wiesz już, jak wybrać najlepszy do swoich potrzeb system ocieplenia. Skorzystaj z oferty Caparol i zleć profesjonaliście wykonanie elewacji, która zapewni Ci oszczędność energii cieplnej na wiele lat!

ozonowanie Previous post Ozonowanie w Gdańsku – jaki koszt?
dom Next post Termoizolacja nakrokwiowa- czym jest?