klamka

Czym się kierować przy zakupie klamek?

Wiele osób na etapie wykańczania i domu ma duży problem z tym, jakie drzwi powinny wybrać. Zazwyczaj skupiają się najpierw na drzwiach zewnętrznych, które powinny być najbardziej reprezentacyjne, a w dalszej kolejności na tych, które prowadzą do poszczególnych pomieszczeń lokalu. Często jednak w pewnym momencie orientują się, że po macoszemu potraktowali kwestię klamek i nie wybrali w porę odpowiednich. Wtedy już zwykle zadowalają się najprostszymi, często plastikowymi modelami, które mogą na szybko kupić w sklepie budowlanym. Jest to błąd, szczególnie jeżeli chodzi o klamki do drzwi aluminiowych, które powinny spełniać pewne standardy.

PCV i aluminium mają swoje specyficzne wymagania

Klamki do drzwi aluminiowych czy wykonanych z tworzyw sztucznych powinny być do nich odpowiednio dopasowane. Otwory do wkręcenia śrub nie mogą być za duże, ponieważ w przeważającej ilości przypadków powinny tam wchodzić śrubki krótkie ale o szerokim żłobkowaniu, które będą się dobrze trzymały w tego typu materiale. Muszą być także wykonane z metalu lub mocnego tworzywa, które wytrzyma codzienną pracę.

Dobierając klamki do drzwi z aluminium, nie powinno się kierować li i jedynie ich wyglądem, ale przede wszystkim kwestiami praktycznymi. Oczywiści, estetyka jest również bardzo ważna i dlatego najlepiej jest wybrać sklep, w którym jakość idzie w parze z eleganckim i ponadczasowym wzornictwem. Jednakże przede wszystkim należy sprawdzić, czy pasować będą rozmiary dołączonych śrub i czy dana firma ma dobre opinie. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie się zadowolonym z zakupu.

Inne klamki dobiera się do mieszkań przygotowywanych na wynajem

W takim wypadku klamki do drzwi aluminiowych koniecznie powinny posiadać choćby najprostszy zamek, który będzie w każdy drzwiach inny i komplet przynajmniej dwóch klucz. Jeden pozostanie do ewentualnego użytku właściciela mieszkania, w razie zagubienia drugiego kompletu lub wystąpienia jakichś nieprzewidzianych okoliczności. Drugi przeznacza się do wyłącznego użytku najemcy, żeby mógł się odizolować od pozostałych lokatorów i czuć się spokojnym o swój dobytek.

Klamki do drzwi z aluminium w wynajmowanym mieszkaniu powinny być także mocniejsze niż w przypadku własnego lokalu mieszkalnego. Nie jest to oczywiście regułą, ale często zdarza się, że najemcy nie szanują cudzego mienia tak, jak szanowaliby własne. Często szarpią za drzwi i zbyt delikatna klamka mogłaby się obluzować, a nawet wypaść. Z tego powodu w tym konkretnym przypadku lepiej jest zainwestować nieco więcej i kupić coś, co będzie odporniejsze na uszkodzenia.

chleb Previous post Koszyk do wyrastania chleba – jakie problemy jest w stanie rozwiązać?
łóżko kontynentalne Next post Łóżko kontynentalne do eleganckiej sypialni