łóżko kontynentalne

Łóżko kontynentalne do eleganckiej sypialni

Łóżka kontynentalne cechuje niezwykła elegancja. Poza tym takie łóżka zapewniają wyjątkowy komfort snu. Nie może zatem dziwić, że cieszą się one coraz większą popularnością. Warto jest zatem wiedzieć, czym taki mebel się charakteryzuje i czym kierować się wybierając konkretny model łóżka kontynentalnego.

Czym jest łóżko kontynentalne?

Zanim wyjaśni się konkretnie, czym jest łóżko kontynentalne, warto wcześniej powiedzieć kilka słów o samym styku kontynentalnym. Aranżację w tym stylu przede wszystkim upodobali sobie obywatele Stanów Zjednoczonych oraz krajów Skandynawskich. Styl ten charakteryzuje się dużą przestronnością, komfortem oraz wyjątkowym kunsztem wykonania. Samo łóżko kontynentalne składa się z czterech podstawowych elementów. Mowa tu o skrzynki, która fachowo określana jest boxem lub boxspringiem. W boxach umieszczone są elastyczne listwy. Z kolei w boxspringach znajdują się sprężyny, na które kładzie się materac. Drugim elementem jest materac (tzw. toper), który tworzy komfortową powierzchnię do spania. Jeśli na łóżku położone są dwa materace dla dwóch osób, to pomiędzy nimi tworzy się szpara. Trzeci element to nóżki. Mogą być one drewniane bądź metalowe. I czwarty element, którym jest wezgłowie. Co ciekawe, stanowi on wyjątkowy element dekoracyjny.

Jakie są zalety łóżka kontynentalnego?

Łóżka kontynentalne do sypialni to dobry wybór dla osób starszych. Wynika to z tego, że są one dość wysokie, co dla osób starszych stanowi duże ułatwienie. Osoby te mogą bowiem na łóżku położyć się z pozycji półstojącej. Wśród wielu zalet łóżek kontynentalnych wymienić można również bardzo dobrą wentylację materaca. Dzięki temu, że łóżko stoi na nóżkach, to zapewniona jest stała cyrkulacja powietrza. Innymi słowy, w przypadku łóżka kontynentalnego materac wentylowany jest od spodu. Skutecznie zapobiega to rozwojowi bakterii i grzybów. Wymieniając zalety łóżek kontynentalnych, nie można zapomnieć także o modułowości tego typu łóżek. Łóżko kontynentalne może być z modułów, które stanowią osobne podstawy. Moduły można swobodnie ze sobą zestawiać, jak i rozstawiać. Dzięki temu w razie potrzeb tworzyć można łóżko nieco większe, np. małżeńskie, jak i mniejsze, np. dla pojedynczej osoby. Oczywiście, jak już wspomniano, łóżka kontynentalne to wyjątkowa elegancja. Takie staje się w sypialni prawdziwym sercem tego pomieszczenia.

Czym kierować się wybierając łóżko kontynentalne?

Wybierając meble do sypialni, zawsze należy kierować się konkretnymi kryteriami. Tak samo jest w przypadku łóżka kontynentalnego. Przede wszystkim pod uwagę na pewno wziąć należy metraż sypialni. W związku z tym, że łóżka kontynentalne są dość przestrzenne, to najbardziej pasują one do dużych sypialni. Istotne jest także to, aby wybrać taki model mebla, który najlepiej odpowiadać będzie na indywidualne potrzeby i oczekiwania. Warto zatem starannie dobrać rozmiar materaca, kolor i materiał wykonania, pojemność i sposób otwierania się skrzyni oraz rodzaj nóżek. Na koniec dobrze jest również przyjrzeć się funkcjom dodatkowych. Dostępne na rynku łóżka kontynentalne wyposażone mogą być bowiem w oświetlenie LED czy elektryczne sterowanie stelażem. Różny może być także stopień modułowości.

klamka Previous post Czym się kierować przy zakupie klamek?
dywan Next post Wszystko, co musisz wiedzieć o chodnikach dywanowych