wielkanoc

Dekoracje wielkanocne, których nie może zabraknąć w Twoim domu!

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, zatem już czas pomyśleć o tym, jak w oryginalny sposób ozdobić swoje mieszkanie. Różnego rodzaju dekoracje wielkanocne pomogą nam nie tylko wprowadzić świąteczną atmosferę do wnętrz, ale również będą stanowiły pierwsze tchnienie wiosny. Do wyboru mamy różnego typu zajączki, baranki, pisanki, koszyczki ale również piękne bombonierki na słodycze czy wazony w kształcie jajek. Które dekoracje wielkanocne wybrać?

Elegancko i z klasą

Jeśli jesteśmy wielbicielami klasycznej elegancji, dobrym rozwiązaniem dla naszego mieszkania będą dekoracje wielkanocne w postaci bombonierek na słodycze oraz wazony w kształcie jajek, do których można włożyć kolorowe pisanki bądź wiosenne kwiaty. Idealnie sprawdzi się również świecznik, który pomoże stworzyć ciekawą, magiczną wręcz atmosferę. Wypełnijmy go ulubionymi świeczkami, plasterkami owoców czy drobnymi kwiatuszkami, a nasz dom nabierze zupełnie nowego blasku. Ciekawą, wiosenną i wielkanocną dekoracją będą także misy szklane, do których możemy włożyć na przykład gałązki bukszpanu. 

Wiosennie i kolorowo

Powyższe dekoracje świąteczne możemy wykorzystać nie tylko do stworzenia eleganckich kompozycji, ale również tych nieco bardziej kolorowych, które pomogą nam poczuć wiosnę. Wielobarwne pisanki, baranki czy zajączki to symbole Wielkanocy, jednak często zostają one z nam nieco dłużej, gdyż przypominają także o budzącej się do życia po zimie przyrodzie. Co ciekawe, ozdoby wielkanocne pięknie wyglądają nie tylko w salonie, ale również w pokoju dziecięcym, w przedpokoju czy w kuchni. Warto zadbać o to, aby nie zabrakło ich w ogrodzie, jeśli lubimy świętować właśnie w altanach. W tym roku mamy do tego szczególną okazję, ponieważ święta wielkanocne przypadają stosunkowo późno, gdy na dworze zwykle jest już naprawdę ciepło.

Kiedy zakupić i umieścić w domu ozdoby wielkanocne?

Z zakupem dekoracji wielkanocnych nie warto czekać, bowiem święta już za kilka tygodni, natomiast z powodzeniem możemy ozdobić nimi mieszkanie nie tylko z okazji Zmartwychwstania, ale również na pierwsze dni wiosny. Dekoracje te idealnie sprawdzą się również po świętach, gdy będziemy chcieli pozostać w wiosennym klimacie. Wtedy też wystarczy zastąpić baranki, kurczaczki czy pisanki kwiatami wiosennymi, kolorowym konfetti czy innego typu elementami dekoracyjnymi, które nie kojarzą się bezpośrednio z Wielkanocą. Pamiętajmy, aby tej wiosny nie zabrakło w naszych domach kolorów, które można połączyć nawet z klasycznym, eleganckim stylem. 

gniazdka i włączniki Previous post Karlik – polskie gniazdka i włączniki
Projekt mieszkania Next post Urządzamy mieszkanie. Projekt mieszkania szyty na miarę z Fabryką Projektów