ozonowanie

Ozonowanie w Gdańsku – jaki koszt?

Uciążliwe sytuacje w mieszkaniu? Rozwiązaniem może okazać się ozonowanie mieszkania. Przede wszystkim, jest to sposób na skuteczną dezynfekcję pomieszczenia. Ponadto umożliwia pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. No i co najważniejsze – jest w stanie zniszczyć grzyb na ścianie oraz pozbyć się niechcianych lokatorów. Ile kosztuje ozonowanie (Gdańsk i okolice)?

Czym jest ozonowanie?

Ozon jest cząsteczką tlenu, która składa się z 3 atomów. Ozon jest gazem bardzo reaktywnym, stąd jego skuteczność w procesie dezynfekcji i neutralizacji zapachów, ale też trzeba go używać bardzo ostrożnie, gdyż może uszkodzić również ludzki organizm. Jeśli szukasz firmy, która przeprowadza ozonowanie (Gdańsk i okolice), sprawdź osuszarnia.pl/ozonowanie-gdansk/. Wynajmując specjalistyczną firmę masz pewność, że proces będzie przeprowadzony w bezpieczny dla zdrowia sposób. 

Etapy ozonowania – czego się spodziewać? 

Ozonowanie nie trwa długo, dokładny czas jest uzależniony od wielkości pomieszczenia i stopni zaawansowania prac. Aby przygotować się na proces, jaki jest ozonowanie (Gdańsk i okolice), sprawdź, jakie są jego etapy: 

Uszczelnienie pomieszczenia

Jest to niezbędny krok, ponieważ ozon jest gazem trującym i może się łatwo przemieszczać. Dla skuteczności ozonowania istotne jest też uzyskanie odpowiednio wysokiego stężenia w pomieszczeniu poddawanym zabiegowi. 

Uruchomienie generatora

Działanie ozonatora polega na generowaniu promieniowania UV oraz wyładowań elektrycznych. Pod ich wpływem część cząsteczek tlenu rozpada się na pojedyncze atomy, tworząc cząsteczki ozonu. Ten jest cięższy od powietrza, dlatego generator powinien być ustawiony wyżej. Ozon opadając szybciej wypełni pomieszczenie.

Ozonowanie (Gdańsk i okolice) – koszt 

Zastanawiasz się, czy warto opłacić usługę, jak jest ozonowanie? Gdańsk i okolice mają średnią cenę w wysokości 100-200 złotych za 40-metrowe mieszkanie. Jednak cena zawsze jest ustalana indywidualnie i zależy ona od wielu zmiennych. Z naszej strony gwarantujemy bezpłatne oszacowanie potrzeb Twojego mieszkania, wtedy również poznasz orientacyjną cenę.

oświetlenie Previous post Oświetlenie od Luxon na platformie MerXu
Figurka owinięta szalikiem jako symbol ocieplenia domu Next post Jak się przygotować do ocieplania domu? Zaangażuj fachowców!