LED lampy

Jak wybrać lampę LED do wnętrz?

Lampy LED do wnętrz już od dłuższego czasu cieszą się sporym uznaniem na rynku. Chętnie sięgamy po nowoczesne rozwiązania, jakie dadzą nam komfort na co dzień. Czym cechuje się taka lampa? Jak wybrać idealne oświetlenie LED? Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Nowoczesna lampa LED do pokoju

Okazuje się, że to właśnie w pokojach popełniamy sporo błędów podczas projektowania oświetlenia. Jeżeli dobieramy diody elektroluminescencyjne, warto dokładnie zastanowić się nad tym, jaką lampę wybrać. Aktualnie zauważalna jest rezygnacja z rozbudowanego oświetlenia głównego, co zastępowane jest ciekawymi punktami świetlnymi w konkretnych miejscach. Coraz chętniej sięgamy też po dekoracyjne oświetlenie, które daje nam komfort. Pamiętajmy o tym, że oświetlenie LED zazwyczaj wiąże się z węższymi stożkami światła, niż w przypadku klasycznej żarówki. Projekt instalacji powinien zatem bazować na większej ilości punktów świetlnych. W każdym pokoju chcemy zachować wydajność ekonomiczną, dlatego zalecane jest tworzenie niewielkich funkcjonalnych zespołów, czyli możliwości włączania i wyłączania danych punktów świetlnych. 

Jak wybrać lampę LED do wnętrza?

Wybór lampy LED wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Podczas doboru, warto mieć na uwadze następujące aspekty:

  • Jasność, która jest wyrażona w lumenach. W pomocniczych lampach stosuje się nieco ciemniejsze żarówki, a oświetlenie główne zazwyczaj wykonuje się z użyciem lamp o mocy 600-700 lm. 
  • Zasilanie – to ważna techniczna kwestia. producenci lamp LED oferują oświetlenie w formie sztywnych listew i pasków elastycznych. To z kolei sprawia, że konieczne jest zastosowanie specjalnego zasilacza. Jeżeli mówimy o zakupie żarówek LED do pokoju, z pewnością zadziała ona bez dodatkowego osprzętu. 
  • Temperatura – LED-owe lampy odznaczają się wartościami temperatury barwowej. Jest ona wyrażona w Kelwinach, przy czym wartość 6800K odpowiada barwie słonecznego promieniowania. Nieco niższe wartości są cieplejsze i przesunięte bardziej ku barwie niebieskiej. 

Nowoczesne lampy LED odznaczają się ciekawym designem i ekonomicznością. To spora oszczędność, gdyż takie żarówki mają za zadanie zużywać mniejszą ilość mocy. Z tego względu w dzisiejszych czasach lampy LED do wnętrz cieszą się tak dużym zainteresowaniem na rynku. Postawmy na modne wzory i ciekawy styl lampy, który dopasujemy do aranżacji całego wnętrza. Zakupu dokonamy w internetowych sklepach, gdzie szeroki wybór daje wiele możliwości. W razie potrzeby skorzystamy też z pomocy fachowca. 

parownica do ubrań Previous post Ranking parownic do ubrań – na co zwrócić uwagę?
dom Next post Termometry – akcesoria, które warto mieć w swoim domu