dom

Termometry – akcesoria, które warto mieć w swoim domu

Artykuły gospodarcze często ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Wśród tych, które powinny się znaleźć w każdym domu znajdują się m.in. termometry pokojowe. Chociaż niepozorne, to naprawdę przydatne sprzęty, w które dobrze jest zainwestować z naprawdę wielu powodów. Poznaj najpopularniejsze modele i zobacz, które z nich najlepiej pasują do Ciebie i Twoich bliskich!

Rodzaje termometrów i ich przeznaczenie

Termometry pogodowe to przyrządy, dzięki którym można poznać temperaturę w danej chwili. Dzielą się one na te pokojowe oraz dedykowane użytkowi zaokiennemu, czyli informujące o warunkach na zewnątrz. W sprzedaży można znaleźć również propozycje lodówkowe, a także wiele modeli dedykowanych konkretnym czynnościom, takim jak obróbka termiczna żywności, czyli m.in. pieczenie, gotowanie, czy też wędzenie.

Poszczególne termometry różnią się od siebie pod kilkoma względami. Po pierwsze sposobem montażu – swój model można wybrać w wersji do powieszenia, przyklejanej lub też stojącej. Te służące do weryfikacji temperatury żywności mają zazwyczaj formę szpilki, którą wbija się w dany produkt, co umożliwia wykonanie naprawdę dokładnego odczytu.

Termometry pokojowe – co warto o nich wiedzieć?

Termometry pokojowe, takie jak np. https://www.bricomarche.pl/artykuly-gospodarcze/termometry-stacje-pogodowe występują w kilku modelach – tradycyjnej, czyli cieczowej lub też elektrycznej, czyli wzbogaconej o cyfrowy wyświetlacz umożliwiający wygodny odczyt. Zazwyczaj mają one zakres od 0 do 40 °C, co jest w zupełności wystarczające w  przypadku naszych polskich warunków.

Wśród modeli przeznaczonych do wnętrz wyróżnić można więc nie tylko te tradycyjne, których obudowa wykonana została ze stylowego drewna lub trwałego plastiku, ale również nowoczesne stacje pogodowe, które oprócz wskazywania temperatury, mają zazwyczaj dodatkowe funkcje. Wiele z dostępnych modeli to także zegary z funkcją budzika, a przy okazji kalendarz w jednym.  Zazwyczaj umożliwiają one także inne pomiary: ciśnienia, wilgotności powietrza, a także informują o opadach, czy prędkości wiatru. Dodatkowo cyfrowe wyświetlacze występują w wersji czarno białej lub kolorowej, dzięki czemu oprócz tego, że są funkcjonalne, to całkiem dobrze prezentują się w nowoczesnych wnętrzach.

Termometry pokojowe w wersji cyfrowej można wybrać spośród kilku opcji. Stacje pogodowe są bowiem dostępne w wariancie przewodowym, czyli zakończonym sondą odpowiedzialną za pomiar temperatury. Jednak nabyć je można także w wygodnej wersji wyposażonej w czujnik, dzięki czemu są całkowicie bezprzewodowe, co znacznie ułatwia ich przenoszenie pomiędzy poszczególnymi miejscami. 

LED lampy Previous post Jak wybrać lampę LED do wnętrz?
Zakup mieszkania Next post Zakup mieszkania – co warto wiedzieć?