parownica do ubrań

Ranking parownic do ubrań – na co zwrócić uwagę?

Parownica do ubrań (zwana również steamerem) to doskonały sposób na pozbycie się zagnieceń bez konieczności uciekania się z powrotem do używania żelazka. Urządzenie działa również jako odświeżacz do tkanin, szczególnie przy ubraniach, których nie możemy wyprać samodzielnie. Te urządzenia są nie tylko poręczne, lecz także funkcjonalne. Sprawdzą się u użytkowników prywatnych, ale też w biznesach związanych z odzieżą.

Działanie steamera

Wiele osób nie lubi prasowania, ponieważ jest to czynność żmudna, a jeśli nie potrafimy dobrać temperatury, możemy także zniszczyć swoje ubrania. Tutaj z pomocą przychodzą steamery, czyli parownice, które prasują ubrania za pomocą pary. Nie trzeba ich przykładać do materiału, w związku z tym nie niszczą tkanin. Cały mechanizm polega na tym, że do specjalnego zbiornika wlewamy wodę, która podgrzewa się do odpowiedniej temperatury, a następnie należy skierować końcówkę urządzenia w stronę prasowanego ubrania, które powinno być umieszczone na wieszaku. 

Steamer sprawdza się doskonale do prasowania delikatnych materiałów, ale także tych grubszych tkanin, przy których nie możemy zastosować żelazka. Poza tym nie wymaga użycia deski do prasowania, w związku z tym jest to oszczędność miejsca i pomocna funkcja na przykład na wyjazdach. 

Dzięki parownicy możemy nie tylko prasować, lecz także odświeżać tkaniny, co jest przydatne w przypadku ubrań, które wchłoną niechciany zapach lub takich powierzchni jak kanapy, fotele, pościel czy zabawki. Jest to więc urządzenie wszechstronne.

Można mieć poczucie, że taki sprzęt jest przydatny tylko dla profesjonalistów, którzy muszą na przykład dbać o to, by ubrania, które sprzedają, dobrze się prezentowały. Jednak parownice doskonale także sprawdzą się w warunkach domowych – jeśli mamy dużo ubrań, jeżeli wiele z nich ma problematyczny dla żelazka materiał lub po prostu – kiedy nie lubimy prasowania i chcemy sprawić, by ten proces był jak najbardziej przyjemny. 

Na co zwrócić uwagę robiąc prywatny ranking parownic do ubrań? Podpowiadamy w niniejszym artykule. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze? 

Pierwszą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są nasze potrzeby. Jeśli prasujemy niewiele, dużo wyjeżdżamy, nie mamy wymagających materiałów, z powodzeniem możemy kupić ręczny steamer, który zajmie mało miejsca i jest bardzo łatwy w użyciu. Jeżeli z kolei zależy nam na tym, by korzystać z niego w pracy (np. w sklepach z odzieżą), pasujemy dużo, są to grubsze materiały, wówczas warto zwrócić uwagę na parownice stojące. 

Istotne jest również to, jak szybko nagrzewa się zbiornik i powstaje para, szczególnie jeśli zależy nam oczywiście na czasie, jest to ten parametr, który warto sprawdzić. Przy okazji zwróćmy również uwagę na siłę wyrzutu pary (szczególnie jeśli mamy zamiar prasować wymagające materiały). W przypadku częstego korzystania z urządzenia, warto również pochylić się nad wielkością zbiornika na wodę – im większy, tym dłużej będziemy mogli z nim pracować. 

zegar z kukułką Previous post Zegar z kukułką. Klasyczny czy nowoczesny, który wybrać?
LED lampy Next post Jak wybrać lampę LED do wnętrz?