regał

Jaki regał na książki będzie pasować do Twojego domu?

Regał na książki to wszechstronny mebel. W końcu może stanąć właściwie w każdym pomieszczeniu i może być używany do przechowywania wszystkiego – od książek, po pamiątki z podróży, aż po bibeloty. Do dyspozycji masz też meble w nowoczesnym, klasycznym, skandynawskim czy glamour stylu. Dzięki temu nie musisz rezygnować z tego wyposażenia. Wystarczy, że dowiesz się, jak wybrać odpowiedni regał na książki.

Regał wolnostojący czy w zabudowie?

Wolnostojący regał to świetna opcja, jeśli masz dużo miejsca. Można go umieścić w dowolnym pokoju, a i tak z pewnością będzie wyglądał dobrze, bez względu na to, jaki styl ma dane pomieszczenie. Wbudowane regały na książki najlepiej nadają się do mniejszych pomieszczeń, ponieważ zgrabnie mieszczą się we wnękach lub narożnikach. Są one również świetnym sposobem na dodanie dodatkowej przestrzeni do przechowywania w domu, dzięki czemu z większą łatwością zachowasz porządek w wybranym pomieszczeniu.

Regał na książki może mieć naprawdę ciekawy kształt, dopasowany rozmiar czy kolor. W końcu możesz kupić model, który jest prosty i nowoczesny lub zdecydować się na taki, który ma ozdobne rzeźbienia i fantazyjne wykończenie. Styl Twojego domu określi, jaki typ regału wybierzesz. Jeżeli masz tradycyjny dom z dużą liczbą antycznych lub klasycznych mebli, to wtedy taki też powinien być regał.

Gdzie jest najlepsze miejsce na domowy regał na książki?

Najlepszym miejscem dla domowego regału jest pomieszczenie, w którym spędzasz dużo czasu. Dobrym przykładem może być salon lub pokój rodzinny. W ten sposób, kiedy siedzisz na kanapie, relaksując się po długim dniu w pracy, możesz czytać jedną ze swoich ulubionych książek w zaciszu własnego domu. Możesz również użyć regału do uporządkowania swoich płyt DVD i CD. Innym dobrym miejscem dla domowego regału jest sypialnia.

Regał na książki otwarty czy zamknięty – którą wersję wybrać?

Istnieją dwa rodzaje regałów na książki – otwarte lub zamknięte. Otwarta wersja nie ma drzwi ani szuflad, więc łatwo jest zobaczyć książki znajdujące się w środku. Regał zamknięty ma drzwiczki lub szuflady, które mogą ukryć zawartość Twojej kolekcji. Jeśli chcesz wyeksponować swoje książki, lepszy będzie regał otwarty. Natomiast wtedy, gdy zależy Ci na tym, żeby trzymać swoje książki uporządkowane i poza zasięgiem wzroku, to regał zamknięty jest właściwym wyborem. Wielkość regału będzie miała również wpływ na jego wykorzystanie. Jeżeli masz dużą kolekcję książek, lepiej zagospodaruj całą dostępną przestrzeń w dużym domowym regale. 

Zwróć uwagę na to, że półki powinny być na wysokości, która jest wygodna dla Ciebie, aby swobodnie sięgać po książki. Oprócz tego musi być również wystarczająco szeroki, aby wszystkie książki były widoczne na pierwszy rzut oka, ale nie za szeroki, w przeciwnym razie będzie wyglądał na zagracony i nieporządny. 

Postaw na biel – regał w skandynawskich i prowansalskich mieszkaniach

Białe regały do skandynawskich, modernistycznych i prowansalskich wnętrz to klasyczny wybór, ale możesz też użyć innych kolorów. Na przykład regał, który jest pomalowany w jasnych kolorach, będzie się wyróżniał i sprawi, że Twój pokój będzie wydawał się bardziej radosny. Możesz również zdecydować się na pomalowanie wnętrza regału jednym kolorem, a jego zewnętrzną część pozostawić białą lub w kolorze drewna.

Regały metalowe do salonu

Regały metalowe do salonu mogą być świetnym wyborem, ponieważ są bardzo trwałe i łatwe w utrzymaniu. Wyglądają nowocześniej niż regały drewniane, więc pasują do modernistycznych oraz loftowych aranżacji. W końcu mają iście przemysłowy charakter.

Dobieramy moc grzejnika do pompy flexoTHERM exclusive Previous post Jak dobrać moc grzejnika?
Kolory okien aluminiowych Next post Kolory okien aluminiowych – jak wybrać i zestawiać?