łazienka

Łazienka z klasą

Aranżacja łazienki nie zawsze jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Skomponowanie wszystkiego ze sobą tak, żeby wnętrze było harmonijne i po prostu ładne, to nie lada wyczyn. Dlatego już na etapie doboru kafelków na ściany i podłogi oraz koloru ścian, warto jest się porządnie zastanowić nad tym, jakie wybierzemy urządzenia sanitarne, takie jak wanna, miska wc czy umywalka. Równie istotne jest wybranie pasujących baterii kranowych oraz dopasowane stylistyką szafki łazienkowe. Takie wcześniejsze przemyślenia, to nie tylko doskonała recepta na to, żeby wszystko wyglądało pięknie, ale również sposób na skalkulowanie kosztów.

Szafka łazienkowa nad pralką?

Świetnym pomysłem na zaoszczędzenie miejsca na niewielkiej przestrzeni, jest szafka do łazienki powieszona nad pralką. W domach pozwala ona częstokroć na estetyczne schowanie przed ciekawskimi oczyma bojlera lub termy, natomiast w bloku tworzy dodatkowe miejsce na przechowywanie niezbędnej chemii gospodarczej lub artykułów higienicznych. Wiesza się ją zazwyczaj na tyle wysoko, żeby na pralce zmieściła się dodatkowo miska na pranie, co jest prawdziwie ergonomicznym rozwiązaniem.

Innym sposobem na to, żeby móc wygodnie schować wszelkie drobiazgi, są płaskie szafki łazienkowe, które wiesza się po przeciwległej stronie niż zamontowano większość urządzeń sanitarnych. Świetnie nadadzą się one na pasty i szczoteczki, płyny kąpielowe albo kremy. Taką szafkę można także ukryć za lustrem. W takiej sytuacji nic nie stoi na wierzchu i nie burzy estetyki pomieszczenia.

A może pod umywalką?

Szafki do łazienki można także z powodzeniem umieścić pod umywalką albo pod blatem, jeżeli tylko taki zaplanowaliśmy. W połączeniu z wiszącymi, stworzą one wtedy całe mnóstwo ukrytej przestrzeni. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest utrzymać nienaganny porządek i czystość otoczenia. Jednocześnie dziś łatwiej jest o dobranie mebli tak, żeby nie zabierały za wiele miejsca i optycznie wręcz powiększały łazienkę, a nie ją pomniejszały.

Szafki łazienkowe mogą być białe, ale wcale nie muszą. Często ich fronty są lustrzane lub metalowe. Możliwości aranżacji są ograniczone wyłącznie naszą własną aranżacją, a bogate wzornictwo, które oferują wyspecjalizowane sklepy, pozwoli na dopasowanie szafek do stylu, w jakim chcielibyśmy utrzymać pomieszczenie. Łazienka, której wystrój został wcześniej przemyślany, nie będzie nudna. Zachwyci niebagatelną urodą nie tylko domowników, ale także pojawiających się w domu gości. Dlatego zawsze dobrze jest wcześniej się nad nią zastanowić.

listwa LED Previous post Czym wyróżnia się listwa LED kątowa?
podłoga Next post Interaktywne targi podłogowe po raz drugi już wkrótce!