Profesjonalne węże nawadniające

Profesjonalne węże nawadniające i zawory do instalacji wodnych

Węże do podlewania – odpowiednie nawodnienie ogrodu

Węże nawadniające to obowiązkowe wyposażenie, które powinno znaleźć się w każdym przydomowym ogrodzie lub na działce. Wąż do podlewania pozwala na szybkie dostarczenie wody roślinom – także tym doniczkowym, trzymanym na balkonie lub tarasie. Korzystanie z niego umożliwi właściwą pielęgnację zieleni wokół domu.

Węże do podlewania dostępne w sklepie Pneumat wyróżniają się wysoką klasą produkcji. Obszerna oferta węży nawadniających pozwala na wybranie produktu najbardziej dostosowanego do potrzeb.

Szczególnie polecamy wąż TRICOFLEX Perfomance 8-15 bar, który jest wzmocniony dwoma warstwami pośrednimi i przeplotem tekstylnym. Jest to wąż nawadniający, doprowadzający wodę wysokiej klasy. Sprawdzi się zarówno w małym, jak i w dużym gospodarstwie domowym.

Zawory – charakterystyka i zastosowanie

Aby instalacja wodno-kanalizacyjna w budynku działała poprawnie, konieczne jest zamontowanie odpowiednich zaworów. Zawór czerpalny ma formę kurka, który pozwala czerpać wodę bezpośrednio z instalacji wodnej. Można je montować na ścianie w pomieszczeniu budynku lub na elewacji.

Zawory czerpalne stosowane się najczęściej w domach wolnostojących lub w zabudowaniach szeregowych, przy których znajdują się ogrody. Zawory czerpalne przystosowane do nawadniania terenu są bardzo przydatne w dbaniu o roślinność ogrodową. Dostarczają wodę niezbędną do podlewania przydomowej zieleni. Można podłączać do nich przewody do nawadniania, między innymi węże do podlewania.

W zależności od modelu zawory czerpalne różnią się między sobą konstrukcją oraz zastosowaniem. Aby mieć pewność, co do ich wykorzystania, należy uważnie dobrać materiał, z którego kurek czerpalny jest wykonany oraz jego średnicę. Pozwoli to na prawidłowe dopasowanie go do instalacji. Dostępne są na rynku specjalne kurki kulkowe, które posiadają w swoich korpusach specjalne mechanizmy kurkowe, które ułatwiają odkręcanie przewodu z wodą. Zawory kulowe, które będą wykorzystywane w ogrodach jako zawory czerpalne, powinny być mrozoodporne, co znacząco ułatwi ich eksploatację.

Nasza oferta zaworów obejmuje produkty o różnych rozmiarach, które można dopasować do konkretnych modeli sprzętów. W naszym asortymencie dostępne są zawory kulowe czerpalne nierdzewne – takie jak zawór Flowmatik PN14 1/2″-1″, lub zawory kulowe czerpalne mosiężne – na przykład zawór PN15 PTFE 3/8″-1″. Do wykorzystania na zewnątrz polecamy zawór kulowy czerpalny SKY wykonany z mosiądzu niklowanego PN100 antyzamarzaniowy, który idealnie nada się do pracy w wysokich ciśnieniach i niskich temperaturach.  

Wąż do wody
narzędzia Previous post Wyroby stalowe w domu – dlaczego warto z nich korzystać?
wnętrze Next post Dodatki, które podkreślą wystrój Twojego wnętrza