akcesoria do szycia

Szpilki, taśmy, naparstki – drobiazgi, z którymi szycie jest przyjemnością

Szycie to coś więcej niż wykrój, tkanina, nici i maszyna doi szycia. Szycie to mnóstwo gadżetów, drobnych narzędzi, poręcznych i potrzebnych, które ułatwią Ci proces twórczy. Akcesoria krawieckie kolekcjonuje się przez lata i bez nich nie może się obejść żadna krawcowa. 

Zanim wydasz pieniądze na nowe, błyszczące gadżety i akcesoria do szycia, upewnij się, że masz te podstawowe narzędzia do szycia i naucz się z nich prawidłowo korzystać. Oto kilka prostych i niezbędnych rad w doborze akcesoriów i narzędzi do szycia. 

Podstawowe i niezbędne 

Nożyce krawieckie zaprojektowane ergonomiczne, tak aby zapobiec zmęczeniu dłoni, zapewniają dokładne i precyzyjne cięcie materiału. Trzeba tylko pamiętać, aby używać ich tylko na tkaninie, ponieważ każdy inny materiał stępi ostrza. Ci którzy szyją wiedzą także, że nawlekanie igieł podczas dłuższej pracy może stać się trudne, niezależnie od tego, czy masz problemy ze wzrokiem, czy po prostu jesteś zmęczona. Dzięki urządzeniu do nawlekania igieł staje się to znacznie łatwiejsze. Do zdjęcia miary konieczny będzie centymetr krawiecki. Bez miarki szycie jest nie możliwe.

Bez tych akcesoriów ani rusz 

Nikt z nas nie jest doskonały, a rozpruwacze szwów istnieją po to, aby łatwo o tej niedoskonałości zapomnieć. Przynajmniej na początku naszej przygody z szyciem. Wypruwacze uzbrojone są w cienką, zaostrzoną końcówkę z jednej strony, która pozwala w razie potrzeby wyciągnąć jedną nitkę szwu, oraz okrągłą końcówkę po przeciwnej stronie, która rozdziera i usuwa całe szwy nie naruszając tkaniny. Bardzo ważne w procesie szycia jest zaprasowywanie szwów. Bez żelazka i dobrej, teflonowej nakładki na żelazko, która zapobiega błyszczeniu materiały, nie uda Ci się precyzyjnie i estetycznie uszyć wymarzonego ubrania. Wykończenie pracy jest bardzo ważne i świadczy o profesjonalizmie. 

Dla bardziej zaawansowanych i praktycznych

Kiedy masz już skompletowane podstawowe akcesoria do szycia, możesz niespiesznie dokupować takie gadżety, które  zdecydowanie ułatwią ci pracę. Do rozbudowanego niezbędnika prawdziwej krawcowej możemy dołączyć, chociażby poduszki magnetyczne do szpilek, które są zdecydowanie poręczniejsze w obsłudze niż tradycyjne poduszeczki. Innym rozwiązaniem tego samego problemu ze szpileczkami jest bransoleta magnetyczna. Dzięki takiej bransoletce szpilki będziesz mieć zawsze pod ręką. Bardzo przydatnym gadżetem jest silikonowy naparstek, który sprawdza się dużo lepiej niż powszechnie znane naparstki metalowe. Przy większych wykrojach, grubszych tkanina składanych na wiele warstw, niezbędny do precyzyjnych cięć może okazać się nóż obrotowy. 

klej poliuretanowy Previous post Kleje poliuretanowe wysokiej jakości
toaleta myjąca Next post Jak działa toaleta myjąca?