łazienka

16 najlepszych ulepszeń łazienki, które możesz zrobić

Kiedy myślisz o swojej łazience, najprawdopodobniej zastanawiasz się, jak ją wyczyścić lub zorganizować . Spójrzmy prawdzie w oczy: pod względem dekoracji pokoje dzienne, sypialnie i kuchnie zyskują całą chwałę. Ale łazienki to przestrzeń w Twoim domu, z której będziesz korzystać każdego dnia, rano i wieczorem.

I oczywiście, mycie zębów i mycie twarzy może nie być najbardziej ekscytującą częścią Twojej rutyny – ale to nie znaczy, że powinieneś wykonywać te przyziemne czynności bez wspaniałego otoczenia.

Oczywiście pełny remont nie zawsze jest w kartach, ale modernizacja łazienki nie musi oznaczać dużych znaków dolara. Możesz okazać dużo miłości swojej ruchliwej przestrzeni, nie wydając fortuny. Sceptyczny? Oto 16 świetnych pomysłów na modernizację łazienki, a wszystkie kosztują maksymalnie 100 USD.

1. Wymień lustro (lub zmień stare lustro).

Jest wiele rzeczy do kochania w tej wspaniałej przeróbce autorstwa Jade i Anthony’ego ( @houseofchais ) – kafelek! Papier! Światła!

Ale jedną z głównych atrakcji jest nowe lustro w złotej oprawie w łuk, które sprawia, że ​​funkcja funkcjonalna jest praktycznym dziełem sztuki. W porównaniu z nim stary prostokątny w czarnej ramie to totalna drzemka.

Jeśli chcesz ponownie wykorzystać swoje lustro, spróbuj nadać mu nowe życie, ozdabiając ramę farbą, drewnianymi aplikacjami i innymi detalami.

2. Wybierz przedmiot wielofunkcyjny, taki jak podwójny wieszak na ręczniki.

Wybór artykułów podwójnych jest szczególnie pomocny w małych łazienkach, w których brakuje miejsca do przechowywania. W tym eleganckim mieszkaniu w Barcelonie właścicielka Anna zainstalowała prosty wieszak na ręczniki, który służy również jako mała półka na dyfuzor olejowy i inne akcesoria łazienkowe.

3. Przedmioty na blacie Corral z leniwą Susan.

Jeśli masz szczęście, że masz dodatkowe miejsce na blat w łazience, wiesz, że bałagan na blacie to niekończąca się walka. Dodając drewnianą leniwą Susan, Angelica Winkler była w stanie zaprezentować swoje przedmioty na blacie w elegancki i funkcjonalny sposób.

„Praktycznie rzecz biorąc, to po prostu świetny sposób na zebranie i uporządkowanie wielu produktów do samoopieki, które w przeciwnym razie byłyby rozrzucone po całej łazience” – mówi Winkler. „Teraz wydaje się, że jest to strefa celowej samoopieki”.

Możesz zobaczyć transformację łazienki wynajmowanej przez Winkler tutaj (gdzie ona również opowiada się za podwójnymi zasłonami prysznicowymi).

4. Dodaj przegródki do szuflad toaletowych.

Tylko dlatego, że jest schowany w szufladzie, nie oznacza, że ​​nie powinien mieć odpowiedniej przestrzeni. Inwestowanie w organizowanie tac do szuflad w łazience znacznie przyczyni się do efektywnego wykorzystania przestrzeni – jak na tym zdjęciu Corrina McCoya z NYC Neat Method ( @nycneat_corrin ). 

Wskazówka poufna: użyj przezroczystego żelu muzealnego, aby utrzymać tace na miejscu, aby nie przesuwały się po otwarciu i zamknięciu szuflad.

5. Zamontuj boazerię dla tekstury.

Ta deska i listwa ścienna w łazience kosztowały właścicieli Nicka i Brittany Buchs mniej niż 100 dolarów na majsterkowanie i całkowicie zmieniły przestrzeń. 

„Zainspirowało mnie tylu utalentowanych majsterkowiczów i projektantów wykonujących takie projekty, ale nie miałam pojęcia, czy damy radę” – mówi Brittany Buchs. „Ale wyszło lepiej, niż sobie wyobrażałem! Po prostu dodaje charakteru i wymiaru naszemu bungalowowi z lat 20. ”.

6. Dodaj małą tapetę.

Tapeta w Twojej łazience to cały klimat, ale może być droga. Zamiast tapetować całe ściany, zamontuj boazerię na dolnej połowie ścian i tapetę na górnej połowie, tak jak zrobiła to Rebecca w swojej łazience. Możesz również sfałszować wygląd tapety, wykonując samodzielnie pomalowany wzór – to maksymalna oszczędność pieniędzy.

7. Utwórz ścianę akcentującą lub dwie.

Inny sposób na wywarcie dużego wrażenia dzięki tapecie: zainstaluj ją tylko na jednej lub dwóch ścianach. Tutaj Kate pomalowała jedną ścianę, a pozostałe wytapetowała, aby stworzyć zabawną, ale niezbyt przytłoczoną tapetą przestrzeń.

8. Przynieś kilka roślin.

Prawdziwe lub sztuczne rośliny zmieniają łazienkę z przyjemnej w godną spa. Aby uzyskać duży efekt, wybierz dużą roślinę – taką jak niewymagająca konserwacji fabryka węży w tej przestrzeni, zaprojektowana przez Stuarta Shanksa z B ^ Space Architecture .
 
Aby osiągnąć najlepszy sukces, szukaj roślin, które dobrze się rozwijają w łazienkach , które są zwykle wilgotne i słabo oświetlone.

9. Zrób małą płytkę, aby przejść długą drogę.

Zaledwie kilka stóp kwadratowych ładnej płytki – takiej jak pokazana tutaj płytka groszowa – może sprawić, że zwykła łazienka będzie wyglądać drogo. Zainstaluj go za próżnością, aby uzyskać backsplash oświadczający. Nie interesuje Cię fugowanie? Opcje typu „ peel and stick” mogą pomóc w sfałszowaniu wyglądu. Zwróć uwagę, że te opcje nie usuwają się czysto z płyt kartonowo-gipsowych, więc jeśli szukasz opcji do wypożyczenia, spróbuj użyć gwoździ wykończeniowych, aby przymocować sztuczną blaszaną płytkę za toaletką.

10. Zbuduj schowek na ręczniki.

Idealnie przytulny domek właścicielki Shany Cohen oferuje sprytne rozwiązanie do przechowywania, które jest szczególnie przydatne w małych łazienkach lub łazienkach bez szaf: otwarty schowek na ręczniki. Ten stelaż do rur miedzianych można samodzielnie wykonać przy użyciu materiałów ze sklepu z narzędziami – rur miedzianych, trójników , kolan i przecinaków do rur .

11. Zamień istniejący sprzęt i oświetlenie na coś bardziej stylowego.

To prosta aktualizacja, która może zmienić świat. Większość szuflad i wieszaków na ręczniki można łatwo odkręcić i zastąpić czymś, co lepiej pasuje do Twojego stylu. Jeśli jesteś najemcą, zachowaj stary sprzęt, aby móc zabrać ze sobą nowe elementy, gdy wyjeżdżasz.

12. Lub pomaluj sprzęt w sprayu

Podoba Ci się styl twojego sprzętu, ale chciałbyś, aby był czarny zamiast srebrnego? Złoto zamiast bieli? Jeśli podoba Ci się wygląd sprzętu, ale chciałbyś mieć inny kolor, spróbuj malowania natryskowego zamiast kupować nowy . Poszukaj farby przeznaczonej do metalu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

13. Dodaj grafikę w nieoczekiwanych miejscach.

Dodanie grafiki wprowadza pewien poziom ciepła do łazienki i często jest pomijaną częścią procesu dekoracji łazienki. Laurel zdecydował się na ocieplenie już uroczej łazienki, umieszczając sztukę nie tylko w tradycyjnych miejscach (pusta przestrzeń nad toaletą, jak również opierając się o blat), ale także w wyjątkowych miejscach (pod umywalką), aby nadać jej ekscentryczny element wizualny.

14. Zrób to sam jak wannę spa i podłogę.

Chociaż Christin ma bardzo urocze zasłony prysznicowe ( sama je robi ), jej zwykła wanna nie spełniała wymagań. Dlatego dla stylu spa Christin zdecydowała się nadać frontowi swojej wanny obróbkę drewna z listewek do samodzielnego wykonania . Christin zapieczętowała drewno, aby było chronione, i powiedziała, że ​​cały projekt kosztował około 20 dolarów.

15. Zainwestuj w pasujące szklane butelki.

Innym pomysłem Christin jest super proste ulepszenie: zainwestuj w pasujące butelki ze szkła bursztynowego do mydła, balsamu, szamponu i innych kosmetyków. To naprawdę może podnieść szykowność bez rozbijania banku. Szukaj butelek ze szkła bursztynowego, aby zachować integralność swoich produktów .

16. Nadaj mu osobisty charakter.

Zakończ coś wyjątkowego, dzięki czemu Twoja łazienka będzie tak samo przemyślana, jak inne pomieszczenia w Twoim domu. Dywan przed zlewem czyni cuda – nie musisz też przykleić się tylko do dywaników łazienkowych. Wyciskając kilka rzędów silikonowej uszczelki na spód preferowanego dywanu, możesz nadać mu taką samą przyczepność, jaką można znaleźć na macie do kąpieli (pamiętaj tylko, aby wysuszyć przed odwróceniem dywanu, aby nie skończyć) z bałaganem silikonu na podłodze).

Na koniec dodaj wazon z kwiatami, tak jak zrobił to Jordan. Świeże jest piękne, ale suszone kwiaty są łatwe w majsterkowaniu i wytrzymają znacznie dłużej.

dekoracje Next post Jak udekorować, aby poczuć się jak w domu