żarówki LED

Dlaczego warto zainwestować w żarówki LED?

Oświetlenie LED cieszy się niesłabnącą popularnością, o czym najlepiej świadczy fakt, iż żarówki i lampy LED są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych rozwiązań. Z ich zalet korzystają zarówno klienci prywatni, jak i firmy. Czemu oświetlenie LED zawdzięcza swoją popularność? Dlaczego warto zrezygnować ze starych żarówek na rzecz żarówki LED? Na te oraz wiele innych pytań dotyczących oświetlenia ledowego odpowiemy w poniższym artykule. Jeśli wciąż się wahasz czy wymienić dotychczasowe źródło światła na żarówki LED zapraszamy do lektury!

Żarówki LED – Zalety, które trudno zliczyć 

Wybór technologii LED niesie za sobą szereg korzyści i zalet. Wśród tych najważniejszych na uwagę zasługują:

  • energooszczędność,
  • długa żywotność,
  • bezpieczeństwo,
  • walory ekologiczne,
  • szeroki zakres możliwości aranżacji źródeł światła.

Energooszczędność żarówek LED to ich podstawowa zaleta. Żarówki LED są bardziej opłacalne w użytkowaniu niż żarówki energooszczędne, co przekłada się na możliwość uzyskania optymalnych warunków świetlnych w pomieszczeniu, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii elektrycznej. 

Długa żywotność to kolejny atut, który w sposób bezpośredni przekłada się na koszty oświetlenia domu czy firmy. Średnia żywotność żarówki LED jest o 50 razy wyższa niż tradycyjnych żarówek i 10 razy wyższa niż żarówek halogenowych. To sprawia, że decydując się na oświetlenie ledowe przepalone żarówki wymieniamy znacznie rzadziej niż dotychczas. Dodatkowo na uwagę zasługuje sposób, w jaki „przepalają się” ledy. Podczas gdy tradycyjna żarówka przestaje działać nagle, przez co wymaga natychmiastowej wymiany, LED powoli obniża swoją jasność, tym samym informując nas o konieczności wymiany żarówki w najbliższym czasie. 

Oświetlenie bezpieczne dla nas i środowiska – Co to oznacza? 

Jednym z zalet oświetlenia LED jest bezpieczeństwo. O żarówkach ledowych mówi się, że są bezpieczne dla człowieka i dla środowiska naturalnego. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim ledy nie nagrzewają się tak, jak inne źródła światła. Nie musimy się więc bać przypadkowego poparzenia w zetknięciu z długo zapaloną żarówką, ani pożaru. Z drugiej strony, żarówki LED są produkowane z biodegradowalnych materiałów oraz materiałów nadających się do recyclingu. Ponadto w ich konstrukcji nie znajdziemy żadnych szkodliwych dla środowiska naturalnego substancji lotnych czy ciekłych. 

Studio Światła – Technologia LED dla domu, firmy, gospodarstwa   

Osoby zainteresowane wymianą żarówek na żarówki LED zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Studio Światła. Jako doświadczony dostawca systemów oświetlenia Klientom oferujemy szeroki wybór rozwiązań wykorzystujących energooszczędną technologię LED. Nasz asortyment obejmuje:

  • żarówki LED,
  • tuby LED,
  • taśmy LED.

Bogata i zróżnicowana oferta asortymentowa pozwala nam jeszcze lepiej odpowiadać na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania Klientów. Dostarczamy żarówki dedykowane do lamp dekoracyjnych oraz oświetlenia technicznego o mocy maksymalnej od 8,5W do 18W.

Zapraszamy do internetowego sklepu z oświetleniem Studio Światła pod adresem: https://studioswiatla.pl/

lampy Previous post Czym są lampy typu Eye?
panele fotowoltaiczne Next post Przyszłość fotowoltaiki rysuje się w jasnych barwach