brama garażowa

Jakie są największe zalety dwuskrzydłowych bram panelowych?

Na rynku akcesoriów ogrodzeniowych znaleźć można wiele rodzajów bram dedykowanych zabezpieczaniu wjazdów na teren posesji. W zależności od potrzeb i istniejących możliwości można instalować bramy skrzydłowe lub przesuwne, wykonane z metalu lub drewna. Do najpopularniejszych rodzajów należą stalowe i aluminiowe bramy przesuwne lite oraz ażurowe bramy z paneli dwuskrzydłowe. Gdy wjazd na posesję jest ograniczony przez zabudowania, wówczas możliwa jest wyłącznie instalacja bramy skrzydłowej.

Warunki do instalacji bramy dwuskrzydłowej

W odróżnieniu od bram przesuwnych bramy skrzydłowe nie wymagają miejsca po bokach ogrodzenia. Potrzebne jest natomiast miejsce przed lub tuż za bramą, w zależności od kierunku, w którym rozwierają się skrzydła panelowej bramy. Co ważne, teren, na którym instalowana jest brama skrzydłowa, musi być płaski. Gdy mamy do czynienia z terenem pochyłym, wówczas uchylenie skrzydła w kierunku wzniesienia nie będzie możliwe. Dwuskrzydłowe bramy z paneli mogą otwierać się na zewnątrz lub do wewnątrz. Ze względów bezpieczeństwa pierwsze rozwiązanie jest praktykowane zdecydowanie rzadziej. Warto mieć to na uwadze przygotowując podjazd dla samochodów. Przy bramie dwuskrzydłowej otwieranej do wnętrza podjazd musi mieć większą głębokość. W innym przypadku podczas otwierania bramy jej skrzydła mogą zahaczyć o zaparkowane na podjeździe pojazdy.

Lekkie bramy w niskiej cenie

Największymi atutami dwuskrzydłowych bram z paneli jest niska masa całkowita każdego skrzydła, a co za tym idzie brak konieczności stosowania masywnych słupków oraz stosunkowo niska cena bramy wynikająca z zastosowania tanich materiałów konstrukcyjnych. W odróżnieniu od bram aluminiowych, które są lekkie, ale dość drogie, do produkcji ażurowej, dwuskrzydłowej bramy z paneli o podobnej masie potrzebne są dużo tańsze profile kwadratowe wykonane ze stali ocynkowanej i siatka stalowa w formie gotowych paneli. Taka brama jest lekka i tania. Dzięki zastosowaniu stali ocynkowanej jest również trwała i niepodatna na rdzewienie. Poza tym doskonale komponuje się z ażurowymi, niezwykle dzisiaj popularnymi ogrodzeniami ze stalowych paneli. 

Jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe bramy panelowe to jedno z najtańszych i jednocześnie trwałych rozwiązań, znacznie trwalszych od bram o konstrukcji drewnianej. Zaletą bram skrzydłowych wykonanych z paneli i profili stalowych jest mały ciężar, niska cena i możliwość stosowania w miejscach, w których, ze względu na brak wolnej przestrzeni, montaż bramy przesuwnej nie jest możliwy. 

akcesoria Previous post Jakie akcesoria można znaleźć w salonie meblowym w Grodzisku Mazowieckim?
Dobieramy moc grzejnika do pompy flexoTHERM exclusive Next post Jak dobrać moc grzejnika?