sprzedaż mieszkania

Sprzedaż mieszkania przez agencję. Co możesz zyskać?

Chcesz sprzedać mieszkanie. Już dowiedziałeś się, że nie jest to wcale takie proste. Musisz wycenić sprzedawany lokal, zredagować ogłoszenie, wystawić je i kontaktować się z potencjalnymi klientami. Do tego dochodzą sprawy formalne, czyli przygotowanie dokumentów i notariusz. A może skorzystasz z usług agencji nieruchomości? Zobacz, czym się zajmuje i jakie korzyści odniesiesz, nawiązując współpracę z agencją.

Agencja nieruchomości – czym się zajmuje

Agencja nieruchomości, zwana też biurem nieruchomości, jest firmą, która zajmuje się obrotem nieruchomościami, czyli m.in. pośredniczy w kupnie, sprzedaży czy też wynajmie nieruchomości. Pracownikami agencji są agenci, czyli pośrednicy nieruchomości.

Jeszcze niedawno pośrednik nieruchomości musiał zdać państwowy egzamin, aby otrzymać licencję pośrednika, która upoważniała go do wykonywania tego zawodu. Dziś licencji mieć nie trzeba, ale dalej obowiązuje przestrzeganie kodeksu etycznego. Niezbędne jest za to posiadanie ubezpieczenia OC.

A jak działa agencja? Do współpracy z nią konieczne jest zawarcie umowy pośrednictwa. W ramach umowy agencja przedstawia oferty klientom, którzy chcą kupić, zamienić czy wynająć nieruchomość. Niektóre agencje odkupują także nieruchomości. Za swoje usługi agencja pobiera wynagrodzenie w postaci prowizji, która wynosi zwykle od 1 do 3%.

Co załatwi za ciebie agencja?

Masz mieszkanie na sprzedaż, Warszawa nie jest łatwym rynkiem nieruchomości, więc warto skorzystać z pomocy agencji nieruchomości, która dobrze zna ten rynek i załatwi za ciebie wiele spraw.

Agencja wyceni mieszkanie, co wcale nie jest proste. Przygotuje profesjonalną ofertę sprzedaży z odpowiednimi zdjęciami. Wcześniej jednak sprawdzi stan prawny mieszkania oraz może przygotować mieszkanie do sprzedaży.

W gestii agencji będzie pokazanie lokalu potencjalnym kupcom oraz negocjacje cenowe. Jeśli wynegocjowana cena będzie dla ciebie satysfakcjonująca, wtedy agencja pomoże ci pomóc w sfinalizowaniu transakcji, rezerwując wizytę u notariusza.

Co zyskasz, zlecając sprzedaż mieszkania agencji

Zyski ze sprzedaży mieszkania przez agencję są niezaprzeczalne. Każda sprzedaż mieszkania, Warszawa nie jest tu wyjątkiem, zajmuje dużo czasu. Jeśli wszystkimi sprawami związanymi z transakcją zajmie się agencja, oszczędzisz sporo czasu i pieniędzy.

Twoja transakcja będzie bezpieczna. Agenci stosują odpowiednie umowy, zwiększające bezpieczeństwo sprzedaży i zawsze sprawdzają stan prawny nieruchomości. Mają także ubezpieczenie OC.

Zawsze należy wybierać jak najlepszą agencję. Sprzedaż mieszkania z Value Properties zapewni ci najlepszą obsługę. Oprócz bezpieczeństwa i wygody, będziesz miał zapewnione także profesjonalne doradztwo oraz wszechstronną pomoc.

styczniki Previous post Czym są styczniki i do czego się ich używa?
Toaletka z lustrem Next post Toaletka z lustrem – ekskluzywny dodatek czy zbędne akcesorium?