Materac szyty na miarę

Materac szyty na miarę

Szacuje się, że dorosły człowiek przesypia 1/3 swojego życia. Nie dziwi więc fakt, że każdy chce robić to w komfortowych warunkach. Nie chodzi tutaj o samą wygodę i jakość snu, ale również dbałość o kręgosłup. Wybór odpowiedniego materaca to inwestycja na lata, dlatego warto zrobić to odpowiedzialnie i wybrać produkt wysokiej jakości.

Materace dostępne na rynku 

Niegdyś każdy materac składał się z topornych sprężyn, na które naciągnięty był materiał. Komfort snu i walory zdrowotne były raczej kwestią mocno dyskusyjną. Dziś wybór materacy można określić mianem indywidualnego, bądź szytego na miarę. Dostępne są bowiem materace o różnych wymiarach, z których jednymi z najbardziej popularnych są materace 140 x 200 cm. Jest to wielkość wybierana najczęściej przez pary, które mają ograniczoną przestrzeń w sypialni. Jest to również świetna propozycja dla jednej osoby, która ceni sobie przestrzeń i komfort zasypiania. W sklepie FDM.pl (Fabryka Dobrych Materacy) można zakupić materace, każdej wielkości, również niestandardowej. Rozwój technologiczny sprawił, że wysokiej jakości materacy nie rozróżnia się jedynie ze względu na ich wielkość. W Fabryce Dobrych Materacy dostępne są między innymi materace piankowe, bonelowe, micropocketowe, multipocketowe, kokosowe, termoplastyczne oraz kieszeniowe. W ofercie sklepu znajdują się również specjalne wzmocnione materace dla osób o wadze powyżej 100 kilogramów. 

Jak wybrać dobry materac i czym się kierować?

Wybór odpowiedniego materaca powinien rozpocząć się od określenia jego rozmiaru. Najczęściej brane pod uwagę są dwa czynniki: wzrost i to czy będzie to łóżko dla jednej czy dwóch osób. Osoby, które mają wzrost powyżej 180 cm powinny wybrać materac o długości 200 cm. Jest to najlepsze rozwiązanie, aby nie uderzać głową o burtę łóżka i uniknąć zwisających stóp. Tak naprawdę, jeżeli przestrzeń na to pozwala, to powinno wybierać się jak najszersze materace, zwłaszcza w przypadku par. Kolejnym ważnym czynnikiem przy wyborze jest twardość materaca i jego wypełnienie. Twardsze materace są zdrowsze dla kręgosłupa, ponieważ zapewniają jego odpowiednie podparcie. Najbardziej popularne są te “średnio twarde”, ponieważ nie powodują efektu deski, jednocześnie zapobiegając zapadaniu się ciała. Duża część materacy jest obustronna – z podziałem na twardą i bardzo twardą stronę. Osoby, które cenią walory ekologiczne mogą wybrać materace kokosowe lub z gryką. Pary, które nie chcą odczuwać ruchów ciała drugiej osoby podczas snu mogą zdecydować się na materace multipocketowe. 

Bezpieczne i szybkie zakupy

Materac nie jest zakupem, którego trafność można zweryfikować już w momencie jego dokonania. Zakupiony produkt może okazać się nieodpowiedni lub niepasujący do upodobań danej osoby. FDM.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i umożliwia zwrot zakupionego materaca do 30 dni. Proces zakupowy jest intuicyjny, a wysyłka jest darmowa i odbywa się nawet w ciągu 24 godzin. Ważnym aspektem jest również możliwość konsultacji, w celu jak najlepszego dobrania wszystkich parametrów materaca do potrzeb i oczekiwań klienta.

Wysoka jakość jest podstawą. Materace tworzone z dobrej klasy materiałów to inwestycja na lata. Podejrzanie tanie materace kupowane na aukcjach internetowych być może wyglądają efektownie w momencie ich pierwszej instalacji na łóżku. Niestety, już nawet po kilku tygodniach powstają w nich stałe zagłębienia, zwłaszcza w okolicy lędźwiowej. Warto zatem wybrać sklep, który oferuje wysoką jakość jako oczywisty standard, a nie luksus. 

zlewozmywaki Previous post Dlaczego zlewozmywaki stalowe to najlepsze rozwiązanie w gastronomii?
styczniki Next post Czym są styczniki i do czego się ich używa?