jadalnia

Na co zwrócić uwagę kupując rozkładany stół do jadalni?

Stół to niewątpliwie centralny element każdej jadalni, a także całego domu. Przy nim spotykamy się z rodziną podczas codziennych posiłków, przyjmujemy gości, a nawet pracujemy i robimy zadania domowe z dziećmi. Właśnie dlatego należy przyłożyć szczególną wagę do wyboru tego mebla. Jakie stoły rozkładane do jadalni są godne uwagi? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Po pierwsze materiał wykonania

Oczywiście nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że stoły rozkładane do jadalni to najlepszy możliwy wybór. One bowiem sprawdzają sie zarówno w małych, jak i większych przestrzeniach. W wersji złożonej ze stołu można korzystać wraz z domownikami, a kiedy przyjdą goście rozłożyć go do maksymalnych rozmiarów. Dzięki temu na co dzień oszczędzamy wiele przestrzeni, którą można wykorzystać w inny, praktyczny sposób. Dokonując wyboru stołu rozkładanego do jadalni należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Najlepiej sprawdza się lite drewno, ponieważ oferuje najlepsze właściwości. To materiał wytrzymały i długowieczny, a dodatkowo pięknie się prezentujący i odporny na zniszczenie.

Po drugie łatwość rozłożenia

Oglądając w sklepie stoły rozkładane do jadalni należy też zwrócić uwagę na łatwość jego rozłożenia. Niektóre modele posiadają bowiem tak skomplikowaną konstrukcję, że rozłożenie ich “od ręki” jest niemal niemożliwe. Każde dołożenie kolejnej części stanowi karkołomne i czasochłonne wyzwanie. Niejednokrotnie natomiast mamy potrzebę szybkiego rozłożenia stołu. Zdarza się tak wtedy, gdy dziecko musi wykonać ważny projekt do szkoły i każda minuta wieczorem jest na wagę złota. Dodatkowo zdarza się, że wpadają do nas niespodziewani goście i trzeba szybko dostosować stół do aktualnych potrzeb. Zarówno przed rozłożeniem, jak i po rozłożeniu stół powinien być też bardzo stabilny i wygodny do siedzenia. Między nogami gości nie mogą “pałętać” się dodatkowe nogi stołu i inne utrudnienia.

Po trzecie wygląd pasujący do wnętrza

Poza jakością stołu rozkładanego do jadalni należy też zwrócić uwagę na jego wygląd. Chodzi przecież także o to, by świetnie się prezentował i stanowił prawdziwą ozdobę jadalni. Warto dopasować stół do stylu całego wnętrza. Nieco inne stoły wykorzystuje się w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym, w tym glamour, industrialnym albo skandynawskim, a inne w stylu klasycznym. Ponadto stoły do jadalni oferują różnorodną kolorystykę. Niektórzy stawiają na jasne modele – białe albo te w odcieniu dębu sonoma. Inni natomiast preferują ciemniejsze barwy, w tym czarne stoły rozkładane do jadalni. Blaty mogą być przy tym matowe albo z połyskiem, malowane lub tylko lakierowane dla odpowiedniej konserwacji. Stoły mogą łączyć też w sobie więcej kolorów. Modne jest dzisiaj zestawienie blatu i nóg stołu w innych kolorach.

praca wykończenia wnętrz Previous post Poszukiwanie pracy w wykończeniach wnętrz – jak szybko znaleźć zatrudnienie?
sypialnia Next post Szafa do sypialni – jakie moduły wybrać?