okap

Okap do zabudowy- cisza oraz wydajność

Wybór odpowiedniego okapu kuchennego jest niezwykle ważną kwestią na etapie aranżowania kuchni. Okap podszafkowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą, aby ten element wyposażenia kuchni pozostawał poza zasięgiem wzroku. Jakie są wady i zalety pochłaniacza podszafkowego i na co należy zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Czy warto zainwestować w pochłaniacz podszafkowy?

Pochłaniacz podszafkowy to sprzęt, który idealnie sprawdzi się w każdej kuchni, bez względu na jej wielkość czy rozmieszczenie pozostałych urządzeń. Okap do zabudowy jest doskonałym rozwiązaniem dla kuchni o ograniczonym metrażu oraz dla takich w których pojęcie małej ilości miejsca nie jest znane. Sposób montażu okapu podszafkowego sprawia, że jest on całkowicie niezależny od pozostałych elementów wyposażenia kuchni. Najczęściej wybranymi szerokościami okapów do zabudowy są modele 50/60cm dopasowane do płyt o szerokości 60cm

Jakie są zalety pochłaniacza podszafkowego?

Pochłaniacz podszafkowy stanowi świetne rozwiązanie dla kuchni, w których mniej znaczy więcej. Niewielkie rozmiary pochłaniacza nie zakłócają aranżacji wnętrza. Podszafkowa wersja pochłaniacza pozwala na praktyczne zagospodarowanie przestrzeni w kuchni umożliwiając maksymalne wykorzystanie powierzchni w szafkach górnych. Okapy podszafkowe posiadają doskonałe parametry pracy umożliwiając uzyskiwanie wydajności na poziomie nawet 900m3/h i to przy zastosowaniu standardowych silników. Wysoka efektywność i skuteczność działania tych modeli okapów sprawia ze są one bardzo często wykorzystywane nawet w dużych kuchniach otwartych na salon i jadalnie. Okapy do zabudowy mogą pracować zarówno jako wyciąg jak i pochłaniacz poprzez zastosowanie filtrów węglowych.

Pochłaniacz podszafkowy – jakie ma wady?

Pochłaniacz podszafkowy- na dobrą sprawę z wad okapu do zabudowy  można wymienić jedynie brak ciekawego designu. Co w przypadku okapu w zabudowie nie powinno nikogo dziwić ponieważ takie okapy z definicji mają być minimalistyczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pochłaniacza podszafkowego?

Oto kilka najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego okapu do zabudowy:

  • wydajność – jest ona mierzona w metrach sześciennych powietrza na godzinę
  • wielkość – ważne, aby okap był dopasowany do szerokości płyty grzewczej
  • jeśli okap ma pracować jako pochłaniacz to rodzaj i cenę filtrów
  • jeśli okap ma pracować jako wyciąg to średnicę instalacji wentylacyjnej oraz wyjścia z okapu.
  • Głośność- zarówno minimalną jak i maksymalną
  • Sterowanie – zdecydowanie odradzamy sterowanie dotykowe w okapach podszafkowych!

Więcej informacji o okapach oraz o sprzęcie znajduje się na sklep.centrumagd.com oraz na kanale YT https://www.youtube.com/c/CentrumAGDcom

wesele Previous post Jak wykorzystać organzę w dekoracjach ślubnych?
czosnek Next post Czosnek ozdobny idealnie ozdobi twój ogród